آریا بانو

آخرين مطالب

استقلال ملاثانی تبدیل به پرسپولیس می‌شود! ورزشي

استقلال ملاثانی تبدیل به پرسپولیس می‌شود!
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ورزش 3 / قرار است از فصل جدید استقلال ملاثانی با نام پرسپولیس خوزستان در لیگ آزادگان شرکت کند. مسئله ای که به جنجال بزرگی در فوتبال خوزستان تبدیل شده است.
زمان زیادی تا آغاز فصل جدید رقابت های لیگ آزادگان باقی نمانده، اما حواشی پیرامون حضور تیم استقلال ملاثانی با نام پرسپولیس خوزستان در لیگ دسته اول، به اوج خود رسیده است.
داستان از این قرار است که مالک تیم پرسپولیس خوزستان چند سال پیش امتیاز باشگاه استقلال ملاثانی را خریداری کرد اما با وجود نامه های متعددی که از سوی وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و حتی قوه قضاییه ارسال شد، هیئت فوتبال استان خوزستان مانع از انتقال امتیاز این تیم شد.
حالا خبر می رسد که پس از مدت ها، مدیران پرسپولیس خوزستان توانسته اند کارهای مربوطه را پیش ببرند تا استقلال ملاثانی از فصل بعد با نام جدیدی در مسابقات حضور پیدا کند. تبدیل استقلال به پرسپولیس باعث شد تا با خلیل فرجی فرد مالک باشگاه پرسپولیس خوزستان تماس بگیریم و او پاسخگوی سوالات خبرنگار ورزش سه بود:
* اخبار زیادی درباره امتیاز پرسپولیس خوزستان و حضور این تیم در لیگ دسته یک شنیده می شود. در این باره توضیح می دهید؟
ما از چند سال پیش یک حکم قضایی داشتیم که متأسفانه اجرا نمی شد. مسبب عدم اجرای حکم نیز شخص آقای طالقانی رئیس هیئت فوتبال خوزستان بودند. ایشان خودشان را بالاتر از قانون می دانستند و اعتنایی به احکام دادگاه، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال و اداره کل ورزش استان نداشتند.
* تمامی این ارگان‌ها به سود شما رأی داده بودند؟
بله فقط هیئت فوتبال خوزستان مانع از اجرای حکم بود. پس از اینکه نامه های متعدد از فدراسیون فوتبال ارسال شد، آقای طالقانی اعداد و ارقامی را منتشر کرد و مدعی شد برای استقلال ملاثانی هزینه کرده است. ایشان ابتدا نامه ای 2 میلیارد تومانی برای ما ارسال کرد و سپس به فاصله کمتر از یک ماه مدعی شد 3 میلیارد و 800 میلیون تومان از استقلال ملاثانی طلب دارد و این مبلغ را باید پرسپولیس خوزستان پرداخت کند.
* سندی بابت این هزینه ها در اختیار شما قرار دادند؟
نخیر، ما خواستار ارائه مدارک درباره ریز جزئیات این هزینه ها بودیم اما ایشان حاضر نبودند اسنادی را در اختیار ما قرار دهند. ابتدا بابت هزینه 2 میلیارد تومانی نامه ای را به صورت تیتروار در اختیار ما قرار دادند که مثلا مبالغ 200، 300 و 400 میلیون تومانی برای کمک و مساعدت به تیم پرداخت شده است یا بابت کرایه استادیوم تختی در سالهای اخیر باید هزینه آن داده شود. نامه های ایشان موجود است. آقای طالقانی هم در حق مالک و هم در حق باشگاه پرسپولیس خوزستان اجحاف کردند.
* گویا فصل قبل نیز قصد داشتید امتیاز استقلال ملاثانی را بگیرید ولی در نهایت این اتفاق رخ نداد؟
بله ما 2 سال است که درگیر این قضیه هستیم. آقای طالقانی گفتند تا مبلغ مورد نظرشان را نگیرند، نامه انتقال مالکیت را به ما نمی دهد و ما حتی حاضر بودیم مبلغ 3 میلیارد و 800 میلیون تومانی که ایشان ادعا کرده بودند را پرداخت کنیم و فقط درخواست کردیم تا اسناد این هزینه ها را به ما بدهند تا اینکه بالاخره ایشان از طریق فدراسیون فوتبال برکنار شدند.
* ایشان برکنار شده اند؟
بله چند روزی است که آقای طالقانی برکنار شده اند.
* اکنون روند شکایت شما در چه مرحله ای است؟
ما اکنون مشکلی نداریم و قانون باید اجرا شود. از روز چهارشنبه که ایشان برکنار شدند، درب هیئت فوتبال را قفل کردند!
* آقای طالقانی درب هیئت فوتبال را بسته اند؟
بله الان سه روز است که ایشان هیئت فوتبال را در یکی از سخت ترین و مهمترین روزهای استان تعطیل کرده اند! در روزهایی که تیم های لیگ برتر و سایر تیم های استان باید برای ثبت قراردادهایشان راهی هیئت فوتبال خوزستان شوند، ایشان هیئت فوتبال را تعطیل کرده اند و هیئت فوتبال را جزو ارث و میراث خودشان می دانند.
* مگر روزهای پنج شنبه هیئت فوتبال خوزستان تعطیل نیست؟
نخیر برخی از کارمندان صبح ها هم بعضی اوقات حضور پیدا می کردند.
* گویا خود شما قصد داشتید امتیاز استقلال ملاثانی را در شهر ملاثانی حفظ کنید ولی در یک مصاحبه اعلام کرده بودید شما را خیلی اذیت کرده بودند و می خواهید امتیاز را از ملاثانی جابجا کنید؟
من یک سوال از شما دارم. استقلال ملاثانی در 5 سال گذشته مسابقاتش را در کجا برگزار کرده است؟
* فکر می کنم در شهر ملاثانی نبوده و در ورزشگاه تختی اهواز برگزار می شد.
بله درست است. در پنج سال گذشته بازی های استقلال ملاثانی در شهر اهواز برگزار می شد و ما نیز قصد داشتیم امتیازش در شهر اهواز بماند.
* یعنی شما قصد داشتید امتیاز تیم به اسم ملاثانی بماند ولی بازی ها در اهواز برگزار شود؟
این مدت بازی ها در اهواز برگزار می شد. مگر ملاثانی و اهواز کجا هستند؟ همه ما یکی و متعلق به یک استان هستیم. اهواز و ملاثانی فرقی ندارند. همه ما به یکدیگر متصل هستیم ولی متأسفانه آقای طالقانی نمی خواستند کارها طبق قانون انجام شود.
* برنامه شما این است امتیاز تیم را در استان خوزستان حفظ کنید؟ اصلا پیشنهادی از سایر استان ها به شما رسیده است؟
ما می خواهیم امتیاز تیم را در خوزستان حفظ کنیم و اصلا برنامه ای برای خارج شدن تیم از استان نداریم. قبلا بازی های تیم در خوزستان برگزار شده و از این به بعد نیز همینطور خواهد بود. ضمن اینکه حتی اگر از سایر استان ها هم پیشنهادی برسد، ما از آن استقبال نمی کنیم.
* سوال دیگری که مطرح است این است که پرسپولیس خوزستان می تواند با این اسم در مسابقات شرکت کند؟ در صورت صعود به لیگ برتر، مشکلی بابت حضور دو پرسپولیس در بالاترین سطح از فوتبال کشور ایجاد نمی شود؟
ما یک باشگاه جدا هستیم و با پرسپولیس تهران ارتباطی نداریم. همین الان چندین استقلال در فوتبال کشور حضور دارد. حتی در لیگ برتر سه تیم استقلال تهران، استقلال خوزستان و استقلال اهواز داشتیم. باشگاه ما پروانه و مجوز دارد که مورد تأیید وزارت ورزش است. ما و پرسپولیس تهران با همدیگر ارتباطی نداریم و دو باشگاه مجزا هستیم.
* پرسپولیس خوزستان در این چند سال کجا بوده و چه فعالیتی داشته است؟
ما سابقه زیادی داریم. ما در لیگ مناطق و دسته دوم شرکت کرده بودیم که به 17، 18 سال قبل بازمیگردد. فعالیت تیم فوتسال ما خیلی خوب بود. در لیگ برتر و لیگ یک فوتسال بزرگسالان حضور داشتیم. اکنون رده های پایه ما فعال است. ما یک باشگاه قدیمی است.
فرجی‌فرد مالک باشگاه می‌خواهد تا پرسپولیس خوزستان با لباس قرمز رنگ و لوگوی پرسپولیس به جای استقلال ملاثانی در لیگ آزادگان حضور پیدا کند. او معتقد است برخلاف باور عموم، پرسپولیس در اهواز تیم پرطرفدارتری است.

آریا بانو


* البته منظور من فصل قبل بود. زمانیکه استقلال ملاثانی در لیگ یک حضور داشت، پرسپولیس خوزستانی در لیگ های پایین تر حضور داشت؟
نخیر ما در رده فوتبال بزرگسالان فعالیتی نداشتیم اما در رده های پایه و فوتسال حضور داشتیم.
* نحوه خرید امتیاز استقلال ملاثانی چگونه بوده است؟ آیا شش سال پیش پرسپولیس خوزستانی وجود داشت که امتیاز آن توسط استقلال ملاثانی خریداری شد و این تیم اکنون در دسته یک حضور دارد یا خیر؟
نه اصلا داستان اینگونه نیست. پرسپولیس خوزستانی نبود که استقلال ملاثانی بخواهد امتیازش را بخرد. در این باره باید با صاحب امتیاز صحبت کنید. این تیم در دسته سوم حضور داشت و امتیاز یک تیم شیرازی خریداری شد که به لیگ دسته اول صعود کرد.
* اگر شما امتیاز استقلال ملاثانی را بخرید و با اسم پرسپولیس خوزستان در مسابقات شرکت کنید، کادرفنی و بازیکنان را حفظ می کنید یا فکر دیگری برای تیم دارید؟
طبعا نگاه ما به همین کادرفنی و بازیکنان فعلی است و نگاه دیگری به قضیه نداریم. ما زمانی تا آغاز مسابقات نداریم و از اول شهریور مسابقات شروع می شود.
* بدین ترتیب باید شاهد تغییر رنگ لباس تیم نیز باشیم.
به نظر شما پرسپولیس بجز رنگ قرمز باید رنگ دیگری نیز داشته باشد؟ (با خنده).
* پس جنگ استقلال و پرسپولیس در استان خوزستان به راه افتاده است؟
ببینید این همه تیم به نام استقلال داشتیم، چه می شود که در استان خوزستان یک پرسپولیس هم وجود داشته باشد که جذابیت، رقابت و کیفیت شهر و استان را افزایش دهد. بعد از استان تهران، خوزستان نیز می تواند به دومین استانی تبدیل شود که دو تیم به نام های استقلال و پرسپولیس داشته باشد.
* خیلی ها معتقدند اهواز شهر دوم استقلال است و اکثر مردم استان خوزستان استقلالی هستند.
فکر می کنم پرسپولیس در اهواز و استان خوزستان بیگانه نیست. برخلاف اینکه می گویند اهواز یک شهر تمام آبی است، اما من اعتقادی به این قضیه ندارم. ان‌شاءالله با ورود پرسپولیس به مسابقات، می توان ثابت کرد که تا چه اندازه هیجان به فوتبال استان ورود پیدا می کند و چقدر تعداد تماشاگران افزایش پیدا می کند.

آریا بانو


لینک کوتاه:
https://www.aryabanoo.ir/Fa/News/766704/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

حذف کمانداران ریکرو ایران از بازیهای کشورهای اسلامی

پشت صحنه سکانس سخت کشتن فرزند در «مختارنامه»

عذرخواهی آکادمی اسکار پس از 50 سال

نمانده در دلم دگر توان دوری

«زالاوا» از ماه آینده به صورت جهانی پخش می‌شود

سام درخشانی از فردا روی صحنه است

مهم این نیست از چه راهی به مردم خدمت کنی

غرور عمَر تکه تکه شده است!

چهره ها/ سلفی آینه‌ای و جذاب مادر و دختر معروف سینما

بازی راستاد و جم در نقش «هاشمی رفسنجانی» و «محمدجواد باهنر»

جدیدترین مایکروویو ایرانی به زودی معرفی خواهد شد

توان تولید صنعت لوازم خانگی، بیش از نیاز کشور است

خوراکی که شما را از پارکینسون در امان نگه می‌دارد

تصویری از یک گرداب طلایی در دل کهکشان!

فضاپیمای بزرگ آرتمیس آماده ماموریت شد

کشف یک سیاره جدید به اندازه نپتون به دور یک ستاره آبی

پنجعلی: امیدوارم این بار قهرمان آسیا شویم

مصوبه مجلس، پرداخت حق پخش به باشگاه‌ها را ممنوع کرده است

شماره 7 علی پروین، برازنده سروش رفیعی است / او بهترین خرید پرسپولیس است

آشفته بازار پاریس/ استخدام ناظم برای مسی، امباپه و نیمار جواب نداد!

مشکل دفاعی استقلال در بازی با سپاهان چه بود؟

نام اولین خروجی استقلال لو رفت

ربیعی‌فر: قلعه‌نویی فکر می‌کند سال اول مربیگری اوست

رییسی کیا: مگر ماجدی برگزار کننده انتخابات است که تعارض منافع داشته باشد؟/ نماینده مجلس حق اظهار نظر دارد

مهاجم مس رفسنجان به ذوب‌آهن پیوست

ماجدی: ترجیح دادم کامرانی‌فر به سوئیس برود/ جوانمردانه در انتخابات شرکت می‌کنم

چشم آل‌کثیر به درهای ورود پرسپولیس/ عیسی سرخپوش می‌ماند؟

استقلال - ملوان در انزلی برگزار می‌شود/ 95 درصد مشکلات رفع شده است

منچستر تسلیم رونالدو شد!

درخواست رونالدو و 4 بازیکن ناراضی منچستریونایتد از مدیران باشگاه

آخرین وضعیت وحید امیری برای همراهی پرسپولیس مشخص شد

فیفا گفته افراد با پرونده باز حق شرکت در انتخابات را ندارند

رمزگشایی از صحبت های درویش در مورد ناکامی در جذب کاسیانو

2 بند فوتبالی در ارسال تخلفات فولاد مبارکه به قوه قضاییه

درخشان: حالا دیگر پرسپولیس باید بارش را برای قهرمانی ببندد/ عبدی باید بیشتر از این‌ها رشد می‌کرد

نرم‌افزار دائره المعارف علامه «محمدرضا حکیمی» منتشر می‌شود

در دنیایی که هم بی‌رحم است و هم زیبا، نه خوش‌بینی به کار می‌آید، نه بدبینی

20 متن شب بخیر عاشقانه خاص، کوتاه و بسیار رمانتیک

آشنایی با بازار کار رشته بهداشت حرفه ای و گرایش‌ های آن

تبریک رسمی عید قربان اداری به همکار و دوست

طرز تهیه کیک آلبالو دو رنگ

طرز تهیه کوکی کلاسیک

داستان اولین کسی که ایرانی‌ها را به غرب بدبین کرد

نخستین دوره مسابقات ملی بازی های ساحلی کیش برگزار می شود

با فوت 78 بیمار کرونایی، شمار جانباختگان به بیش از 143هزار نفر رسید

در تور اروپای «ایوان بند» از نام آلبوم جدیدشان رونمایی شد

تصادف اتوبوس مسافربری با تانکر نفت در پاکستان 20 کشته داد

کیفیت فاجعه‌بار امنیت پراید؛ سرقت در کمتر از 30ثانیه

معاون پلیس فتا: مجرمان سایبری دانش الگوریتم را بلدند

وزارت راه: دستور توقف پروژه متروپل صادر شده بود اما توجهی به آن نشد