آریا بانو

آخرين مطالب

محمد فیلی: مردم شمر را باور کرده بودند فرهنگی هنری

محمد فیلی: مردم شمر را باور کرده بودند
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ایرنا / محمد فیلمی در گفت‌وگویی در مورد تنوع نقش‌های خود یادآور شد: نقش‌های من همه شکلی هستند، مثبت و منفی و جدی و کمدی اما یکی هست که از همه منفی تر است و آن نقش شمر در سریال مختارنامه است.
وی در توضیح واکنش‌های مردم پس از پخش مختارنامه از تلویزیون نسبت به وی و نقش شمر بیان کرد: بازخوردهای مردم جالب و در مواجهه شان با من مشخص بود که خیلی نقش را باور کرده بودند؛ چه کسانی که فحش دادند و چه کسانی که تعریف کردند واکنششان نشان از اثرپذیری نقش داشت.

آریا بانو


تلویزیون خوش‌حساب نیست
بازیگر سریال روزی روزگاری (امرالله مهرجو 1371) در پاسخ به این پرسش که به دلیل تجربه کار با شبکه نمایش خانگی شرایط این رسانه را چگونه می بیند، اظهار داشت: وضعیت نمایش خانگی تاحدود زیادی امیدوارکننده است، کاش تلویزیون هم در مورد تولیداتش این گونه با حساسیت برخورد می کرد، فعالان نمایش خانگی به دلیل حساسیتی که دارند خروجی بهتری هم دارند، ضمن این که پرداخت هایشان هم خوب است.
فیلی ادامه داد: از لحاظ پرداخت هم تلویزیون خوش‌حساب نیست؛ به عنوان مثال کاری را برای تلویزیون انجام داده ام و بیش از 6 ماه هست که کار تمام و پخش هم شده اما هنوز حقوق من پرداخت نشده است.
وی با اشاره به عدم پرداخت به موقع حق الزحمه از سوی تهیه‌کنندگان تلویزیونی یادآور شد: این مشکلی است که با تهیه کنندگان تلویزیون داریم. شاید اگر در خود تلویزیون کار کنید این شرایط نباشد اما برای کسانی که بیرون از فضا با تلویزیون کار می کنند ظاهرا این گونه است که پولی را می گیرند و نگه می دارند و به بچه ها نمی دهند و از سود این پول خرد خرد بدهی هایشان را می دهند و این سیستمی که از قبل بوده است را به هم می ریزد و از بین می برد.
هنرپیشه سریال چاردیواری (سیروس مقدم 1388) گفت: سینمای خانگی این حسن را دارد که بلافاصله بعد از اتمام کار، حقوق را تسویه می‌کنند.
فیلی تاکید کرد: این رسانه اسپانسر دارد و اسپانسر کار خوبی را می‌خواهد که پولش برگشت داشته باشد، به همین دلیل حساسیت بیشتری در انتخابشان در مورد متن، شکل کار و گروهی که انتخاب می‌کنند، دارند. در نتیجه خروجی حرفه‌ای‌تر و بهتری دارند اما تهیه‌کنندگانی که از بیرون برای سازمان کار می‌کنند بعضاً از آدم‌هایی استفاده می‌کنند که حاضرند برای بازی‌کردن پول هم بدهند و مشخص است که چنین رویکردهایی کیفیت کار را پایین می‌آورد.
وی اضافه کرد: در نتیجه در شبکه نمایش خانگی حرفه‌ای‌تر برخورد می‌شود.

آریا بانو


داستان‌های فاجعه باعث قهر مردم از تلویزیون شده است
بازیگر نقش سلطان محمد خوارزمشاه در مجموعه جلال‌الدین (شهرام اسدی و آرش معیریان 1391-1393) در توضیح نواقص آثار تولیدی در تلویزیون بیان کرد: داستان‌ها فاجعه است و همین موضوع باعث شده است که مردم ما با تلویزیون قهر کنند و به سمت کارهایی بروند که با بخش خصوصی کار کنند و به آنجا گرایش پیدا کنند. این موضوع بسیار بد است کاش گروهی راه می‌افتاد و جلوی برخی از کارها را می‌گرفت.
وی با اشاره به عجله برای جمع کردن یک کار و به سرعت روی آنتن بردن آن، اضافه کرد: وقتی زمان برایشان مهم باشد، روی کیفیت آن تاکید می شود و هرشکلی از خروجی پذیرفته نیست؛ در نتیجه اگر عجله برای روی آنتن رفتن وجود نداشته باشد، کارها این‌گونه نمی‌شود.
فیلی گفت: ما بازیگران بسیار خوبی داریم که ادعایی ندارند، سرکار می‌آیند و دستمزد معمول را می‌گیرند و کار خوب هم ارائه می‌دهند اما متأسفانه این آدم ها در اولویت نیستند و کسانی که رفاقتی و زدوبندی کار می‌کنند در کارهای تلویزیون ورود می‌کنند و کارها را پیش می‌برند.
این هنرمند با اشاره به مشکلات کار با تلویزیون و بی‌تعهدی تهیه‌کنندگان در انتخاب بازیگر بیان کرد: یکی از مشکلاتی که این روزها داریم این است که برای کاری قرارداد می‌بندیم اما پس از مدتی شما را برای کار نمی‌خواهند. به این دلیل که بدون خبر فردی دیگر را جایگزین می‌کنند. فردی که احتمالاً با مبلغی کمتر کار را پذیرفته است. بعد ما در این بی‌خبری در خانه نشسته‌ایم و منتظر هستیم که ما را برای کار صدا کنند.
وی ادامه داد: مثلاً همین اواخر قراردادی امضا کرده ام اما هیچ خبری از آن نیست چندین بار تماس گرفته ام و هربار می گویند به زودی با شما تماس می گیریم.
بخشی در سینما برای گیشه حاضر است هر فیلمی را بسازد
بازیگر فیلم سینمایی روز شیطان ( بهروز افخمی 1373) در پاسخ به این پرسش که وضعیت تولیدات سینما را چطور می‌داند، گفت: در سینما مجموعه تولید به گیشه فکر کرده و بر همین اساس بنیان عوامل فیلم خود را به‌درستی انتخاب می‌کنند، قصه‌ها قصه‌های خوبی هستند و هر قصه‌ای برای ساختن انتخاب نمی‌شوند؛ یعنی قصه‌هایی که تماشاچی پسند باشند برای ساخت انتخاب می‌شوند و قصه‌هایی که مردم‌دوست داشته باشند. بعضاً فیلم‌ها آن‌چنان فروش بالایی دارند که باعث حیرت می‌شوند اما تلویزیون چون درآمدی از پخش سریال ندارند (تازه هزینه‌ای هم برای آن کرده‌اند) و صرفاً تولید شده‌اند که زمان مشخصی از جدول پخش را پر کنند و در طول سال به سازمان تحویل داده شوند به همین دلیل حساسیت برایشان خرج نمی‌شود.
فیلی ادامه داد: نسل جدید بازیگران امروز در سینما بسیار خوب کار می‌کنند و ضمن توانمندی ای که دارند افرادی تحصیل‌کرده هم هستند و با اطلاعات بهتری کار می‌کنند. در نتیجه جوان‌هایی را در این عرصه می‌بینیم که امیدی هستند که جوایز بزرگی را در دنیا بگیرند کمااینکه می‌بینیم کج دار و مریز هم چنین جوایزی گرفته می‌شود.
بازیگر فیلم سینمایی خروج (ابراهیم حاتمی‌کیا 1398) با اشاره به نقاط ضعف سینما عنوان کرد: اما بخشی هم در سینما هست که صرفاً از منظر تجاری و برای پول درآوردن انجام می‌شود و در آن حاضرند هر فیلمی را بسازند که اصلاً جنبه هنری ندارد و بیشتر به سمت لودگی و مسخره‌بازی می‌رود.
وی افزود: پرده سینما وسوسه‌انگیز است و بسیارند آدم‌هایی که دوست دارند در این قاب دیده شوند، به همین دلیل بارها دیده‌ایم که افراد حاضرند پول‌های کلانی هزینه کنند تا نقش اول را بگیرند اما این که خروجی چه می‌شود خدا می‌داند.
این هنرمند تاکید کرد: این موارد به‌علاوه تولید سفارشی که به دلیل اعمال‌نظر سرمایه‌گذار و پیاده‌سازی سلیقه و نظرش در کار روی می‌دهد، نهایت خروجی کار را هرچه بیشتر از ماهیت هنر و ارکان آن دور می‌سازد.

آریا بانو


حتی به قراردادی که با ما می‌بندند، پایبند نیستند
بازیگر مجموعه تلویزیونی بانوی عمارت (عزیزالله حمیدنژاد 1397) در نهایت با اشاره به پسرفت آثار تلویزیون در مقایسه با دهه‌های گذشته بیان کرد: امیدوارم روزی این موضوعات کارشناسی و بررسی شوند که چرا در دهه 60 کارهای بسیار خوبی داشتیم، همچنان که در این دوران کارهای «الف ویژه» هم زیاد داشتیم، کارهایی که به‌یادماندنی و خاطره‌انگیز بوده‌اند و به قول امروزی‌ها کارهای خاطره‌ساز کم نبود؛ اما می‌بینیم که این دست از کارها دهه 70 کم می‌شود و در دهه 80 کمتر و در دهه 90 چیزی نداریم و این بسیار بد است.
فیلی یادآور شد: این مشکلات از ابتدا وجود نداشت چنانچه در دوره محمد هاشمی (سیاستمدار ایرانی و برادر کوچک‌تر علی اکبر هاشمی رفسنجانی که از سال 1360 تا 1372 ریاست سازمان صدا و سیما را برعهده داشت) کارهای بسیار خوب و شسته‌ورفته‌تری تولید شد درحالی‌که آن روزها تلویزیون مانند امروز جا نیفتاده بود اما امروز به‌رغم تکثر و تعدد وسایل و تکنولوژی بالایی که داریم و تعداد زیاد آدم‌هایی که در تلویزیون کار می‌کنند و حقوق می‌گیرند در قیاس با آن سال‌ها چیزی نداریم.
وی تاکید کرد: آن زمان انسانی تر و اسلامی تر با ما برخورد می‌شد اما امروز پولمان را که نمی‌دهند هیچ حتی به قراردادی که با ما می‌بندند هم پایبند نیستند.
بازیگر سریال پرونده‌های مجهول (جمال شورجه 1380) اظهار داشت: وی افزود: مردم امروز کوله باری حرف و غم و غصه دارند که امیدوارم این شرایط تمام شوند و آنان در رفاه و آسایش بیشتری باشند؛ انشالله جلوی این قیمت‌های افسارگسیخته گرفته شود و مردم شاد باشند و کسی از ترس پول غم نان نداشته باشد.

آریا بانو


محمد فِیلی (زادهٔ 22 فروردین 1329 در شیراز) بازیگر سینما و تلویزیون است. از معروف‌ترین نقش‌های تلویزیونی که وی تاکنون بازی کرده‌است می‌توان به نسیم بیگ و بسیم بیگ در سریال روزی روزگاری ، مموش در سریال تفنگ سرپر و نقش شِمر بن ذی الجوشن در سریال مختار نامه اشاره کرد.

لینک کوتاه:
https://www.aryabanoo.ir/Fa/News/766751/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

حذف کمانداران ریکرو ایران از بازیهای کشورهای اسلامی

پشت صحنه سکانس سخت کشتن فرزند در «مختارنامه»

عذرخواهی آکادمی اسکار پس از 50 سال

نمانده در دلم دگر توان دوری

«زالاوا» از ماه آینده به صورت جهانی پخش می‌شود

سام درخشانی از فردا روی صحنه است

مهم این نیست از چه راهی به مردم خدمت کنی

غرور عمَر تکه تکه شده است!

چهره ها/ سلفی آینه‌ای و جذاب مادر و دختر معروف سینما

بازی راستاد و جم در نقش «هاشمی رفسنجانی» و «محمدجواد باهنر»

جدیدترین مایکروویو ایرانی به زودی معرفی خواهد شد

توان تولید صنعت لوازم خانگی، بیش از نیاز کشور است

خوراکی که شما را از پارکینسون در امان نگه می‌دارد

تصویری از یک گرداب طلایی در دل کهکشان!

فضاپیمای بزرگ آرتمیس آماده ماموریت شد

کشف یک سیاره جدید به اندازه نپتون به دور یک ستاره آبی

پنجعلی: امیدوارم این بار قهرمان آسیا شویم

مصوبه مجلس، پرداخت حق پخش به باشگاه‌ها را ممنوع کرده است

شماره 7 علی پروین، برازنده سروش رفیعی است / او بهترین خرید پرسپولیس است

آشفته بازار پاریس/ استخدام ناظم برای مسی، امباپه و نیمار جواب نداد!

مشکل دفاعی استقلال در بازی با سپاهان چه بود؟

نام اولین خروجی استقلال لو رفت

ربیعی‌فر: قلعه‌نویی فکر می‌کند سال اول مربیگری اوست

رییسی کیا: مگر ماجدی برگزار کننده انتخابات است که تعارض منافع داشته باشد؟/ نماینده مجلس حق اظهار نظر دارد

مهاجم مس رفسنجان به ذوب‌آهن پیوست

ماجدی: ترجیح دادم کامرانی‌فر به سوئیس برود/ جوانمردانه در انتخابات شرکت می‌کنم

چشم آل‌کثیر به درهای ورود پرسپولیس/ عیسی سرخپوش می‌ماند؟

استقلال - ملوان در انزلی برگزار می‌شود/ 95 درصد مشکلات رفع شده است

منچستر تسلیم رونالدو شد!

درخواست رونالدو و 4 بازیکن ناراضی منچستریونایتد از مدیران باشگاه

آخرین وضعیت وحید امیری برای همراهی پرسپولیس مشخص شد

فیفا گفته افراد با پرونده باز حق شرکت در انتخابات را ندارند

رمزگشایی از صحبت های درویش در مورد ناکامی در جذب کاسیانو

2 بند فوتبالی در ارسال تخلفات فولاد مبارکه به قوه قضاییه

درخشان: حالا دیگر پرسپولیس باید بارش را برای قهرمانی ببندد/ عبدی باید بیشتر از این‌ها رشد می‌کرد

نرم‌افزار دائره المعارف علامه «محمدرضا حکیمی» منتشر می‌شود

در دنیایی که هم بی‌رحم است و هم زیبا، نه خوش‌بینی به کار می‌آید، نه بدبینی

20 متن شب بخیر عاشقانه خاص، کوتاه و بسیار رمانتیک

آشنایی با بازار کار رشته بهداشت حرفه ای و گرایش‌ های آن

تبریک رسمی عید قربان اداری به همکار و دوست

طرز تهیه کیک آلبالو دو رنگ

طرز تهیه کوکی کلاسیک

داستان اولین کسی که ایرانی‌ها را به غرب بدبین کرد

نخستین دوره مسابقات ملی بازی های ساحلی کیش برگزار می شود

با فوت 78 بیمار کرونایی، شمار جانباختگان به بیش از 143هزار نفر رسید

در تور اروپای «ایوان بند» از نام آلبوم جدیدشان رونمایی شد

تصادف اتوبوس مسافربری با تانکر نفت در پاکستان 20 کشته داد

کیفیت فاجعه‌بار امنیت پراید؛ سرقت در کمتر از 30ثانیه

معاون پلیس فتا: مجرمان سایبری دانش الگوریتم را بلدند

وزارت راه: دستور توقف پروژه متروپل صادر شده بود اما توجهی به آن نشد