آریا بانو

آخرين مطالب

دید زدن مدعی؛ موفقیت سپاهان قطعی است! ورزشي

دید زدن مدعی؛ موفقیت سپاهان قطعی است!
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ورزش 3 / انتظارات هوادار سپاهان برای دیدن تیم محبوب‌شان در ورزشگاه نقش جهان در یک عصر جمعه دل‌پذیر به پایان رسید.
تیم فوتبال سپاهان که در بازگشت از ترکیه تمرینات خودش را در کمپ فردوس اصفهان پشت سر می‌گذاشت، عصر جمعه در آخرین دیدار تدارکاتی خودش پیش از شروع بیست و دومین دوره مسابقات لیگ برتر به مصاف تیم خوشه طلایی ساوه رفت. دیداری که پایانی خوش بود بر سری بازی‌های تدراکاتی تیم سپاهان قبل از آغاز رسمی فصل جدید.
نکته جالب توجه در خصوص این مسابقه، باز شدن درهای ورزشگاه نقش جهان به روی تماشاگران اصفهانی بود. اتفاقی که باعث شده بود هواداران متعصب سپاهان بازی دوستانه با تیم دسته اولی را هم از دست ندهند و خودشان را برای تشویق طلایی‌پوشان به نقش جهان برسانند. هواداران به مانند سالهای گذشته شعارهایی که لیدرها از بلندگو تکرار می‌کردند را پاسخ می‌دانند و لیدرها هم برای تهییج آنها، تماشاگرانی که در شعار دادن همراهی نمی‌کردند را منتسب به تیم‌های پایتخت می‌دانستند!

آریا بانو

بازیکنان تیم فوتبال سپاهان یک ساعت پیش از شروع بازی با تشویق شدید تماشاگران وارد زمین شدند تا خودشان را برای بازی گرم کنند. هواداران بیشتر بازیکنان مخصوصا ستاره‌های تازه جذب‌شده را به طور جداگانه تشویق می‌کردند و سعی می‌کردند در ورودشان به آنها خوش‌آمد بگویند. لیدرها هم از هواداران می‌خواستند به مسائل شخصی بازیکنان از جمله تعلق خاطر آنها به تیم‌های قبلی(سرخابی‌ها) کاری نداشته باشند و موجبات به هم خوردن تمرکز آنها مانند بعضی از بازیکنان فصل قبل را فراهم نکنند.
صحبت‌های خارج از مصاحبه با بازیکنان نشان می‌داد تمامی آنها تحت تاثیر شخصیت و کاریزمای سرمربی جدید و دستیارانش قرار گرفته‌اند و کار کردن با این اکیپ پرتغالی را تجربه‌ای تازه قلمداد می‌کردند. در بین بازیکنان سپاهان، میلاد جهانی و محمدرضا مهدی‌زاده حاضر نبودند و حسن شوشتری هم در جایگاه ویژه تماشاگر بازی تیمش بود. سایر بازیکنان سپاهان یکی یکی برای پاسخ به ابراز علاقه هواداران به سمت سکوها می‌رفتند.
با شروع بازی، آرایش تیم مورایس هم مشخص شد و ابهامات در خصوص نحوه چیدمان سه بازیکن خط میانی این تیم برطرف شد. آن طور که از شواهد بازی و البته اخباری که پیش از این از بازی‌های دوستانه این تیم در ترکیه رسیده و مشخص شده بود، سپاهان تحت هدایت مورایس با سیستم 433، با یک هافبک دفاعی و دو بازیکن در پست‌های هافبک مرکزی راست و چپ( RCM و LCM ) در خط میانی و دو وینگر چپ و راست( LW و RW ) و یک مهاجم هدف ( CF ) بازی می‌کرد به گونه‌ای که مسعود ریگی هافبک دفاعی بود و محمد کریمی و یاسین سلمانی دو هافبک روی دست او بودند. فرشاد احمدزاده و کامسوبا وینگرهای چپ و راست بودند و شهریار مغانلو تک مهاجم این تیم بود.

آریا بانو

کامسوبا، سهمیه آسیایی سپاهان از چهار بازیکن خارجی، سرعتی، انرژیک، ریزنقش و باهوش نشان می‌داد. بازیکنی که قد و قامت کوتاهش سبک بازی بازیکنانی چون خلعتبری و محمود کریمی را در ذهن هواداران تداعی می‌کند.
حضور سلمانی و محمد کریمی، دو بازیکن شوتزن سپاهان پشت خط جلوی سه نفره طلایی‌پوشان هم باعث شده بود میانگین شوتزنی بازیکنان سپاهان از حد استاندارد لیگ ایران بالاتر برود که روی یکی از همین شلیک‌ها، کاپیتان محمد کریمی نخستین گل بازی را به ثمر رساند. میل به هجوم وحشتناک رامین رضاییان در سمت راست و هماهنگی بالای این بازیکن با فرشاد احمدزاده به واسطه سابقه مشترک بازی در پرسپولیس، سمت چپ خط دفاعی خوشه طلایی را به جولان‌گاه وینگ‌بک و وینگر زردپوشان اصفهانی تبدیل کرده بود. اتفاقی که بدون شک در طول لیگ برتر هم بارها و بارها شاهد آن خواهیم بود. رضاییان که خیلی زود و در نخستین بازی پیش چشم هواداران سپاهان، هنر کم‌نظیرش در سطح فوتبال ایران را به رخ کشید و بار دیگر با یک ضربه ایستگاهی تماشایی، مهارتش در این مورد خاص را نشان داد. در طرف دیگر، امید نورافکن و کامسوبا هم زوج‌سازی خوبی کرده بودند و امید مطابق همیشه با تکیه بر قدرت بدنی بالای خودش چندین بار از سد هافبک‌ها و مدافعین خوشه طلایی عبور کرد و کامسوبا را پشت دفاع حریف صاحب توپ کرد.
نوع بازی سپاهان به خوبی عدم تمایل مورایس به خرید مهاجم جدید را توجیه می‌کرد. شهریار مغانلو، مهاجم نوک اصلی سپاهان در فصل جدید، در این بازی تمام فاکتورهای لازم برای یک سانتر فوروارد را به نمایش گذاشت. توپ‌گیری در حالت پشت به دروازه، ساخت بازی برای وینگرهای کناری، ساباندن توپ اول، حضور دائمی در باکس حریف و زدن ضربات سر اول، کارهایی بود که تمشاگران از روی سکوها بارها از مغانلو دیدند و شاید به همین خاطر هم بود که در پایان بازی در گفتگو با خبرنگار ورزش سه از احترام خودشان به تصمیم مورایس در اکتفا به مغانلو برای فصل پیش رو سخن به میان آوردند.

آریا بانو

کاپیتان محمد کریمی شگفتانه سپاهان برای لیگ بیست و دوم خواهد بود. بازیکنی که در اوج جوانی بازوبند یکی از بزرگ‌ترین باشگاه‌های فوتبال ایران را در طول فصل خواهد بست و شاید امسال، قدر کافی را ببیند.
رناتو داسیلویرا، مدافع برزیلی سپاهان هم یکی دیگر از نقاط عطف بازی امروز طلایی‌پوشان بود. مدافعی که به مانند زوج خودش دانشگر، قدرت پا به توپ بالایی دارد و هربار که فرصت می‌کرد روی قوس نیمه‌ی زمین حریف دیده می‌شد. هرچند با آماده شدن نیلسون جونیور که امروز از جایگاه ویژه شاهد بازی هم‌تیمی‌های جدیدش بود، باید شاهد یک رفابت تمام‌عیار در قلب دفاع سپاهان باشیم. مخصوصا که محمد نژادمهدی هم بلافاصله بعد از حضورش در زمین توانست گل چهارم سپاهانی‌ها را وارد دروازه این تیم کند. جدای از سوپرگل رامین رضاییان، حضور این بازیکن در سمت راست خط دفاعی سپاهان توام با قرار گرفتن شهریار مغانلو با آن قد و قامت مناسب سرزنی در نوک پیکان حمله سپاهان، دست مورایس را برای تاکتیک سانتر و سرزنی حسابی باز کرده است. حضور محمد دانشگر به عنوان یکی از گلزن ترین مدافعان فوتبال ایران در کنار میانگین قدی قابل قبول خط دفاعی سپاهان، سپاهان را روی ضربات شروع مجدد هم حسابی خطرناک می‌کند.
حضور ستاره‌ای در قد و قواره مانوئل فرناندز در جایگاه ویژه ورزشگاه نقش جهان، کلاف سردرگم کادر فنی استقلال برای آنالیز تیم سپاهان در این مسابقه بود. جایی که سوپراستار پرتغالی سپاهانی‌ها در حالی که کمترین نشانی از ذره‌ای چربی و اضافه‌وزن در بدنش نمایان نبود، می‌تواند برگ برنده مورایس و تیمش نه‌تنها در ورزشگاه آزادی که در طول فصل باشد.

آریا بانو

محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه سپاهان هم به مانند همیشه با آرامش خاص خودش نظاره‌گر بازی تیم بود و در گفتگو با خبرنگاران، زبانی و بدنی آرامش درونی و اعتمادش به سپاهان 1401 را بروز می‌داد. مدیری که بحران استعفای شبانه نویدکیا را به خوبی پشت سر گذاشت و با وجود پیوستن ستارگان تیمش به سرخابی‌های پایتخت، به زعم هواداران سپاهان اسکوادی قوی‌تر از قبل را در اختیار مربی بین‌المللی‌اش قرار داد.
آنچه مشخص است، سپاهان با بهره‌مندی از یکی از بهترین امکانات سخت‌افزاری و لجستیکی در کشور، کاری اصولی را با کادرفنی مجرب پرتغالی آغاز کرده که بدون شک جدای از انتفاع سازمانی این تیم از مجموعه فوتبال بزرگسالانش، فوتبال ایران هم می‌تواند از این پیشرفت بی‌نصیب نماند.

لینک کوتاه:
https://www.aryabanoo.ir/Fa/News/766799/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

حذف کمانداران ریکرو ایران از بازیهای کشورهای اسلامی

پشت صحنه سکانس سخت کشتن فرزند در «مختارنامه»

عذرخواهی آکادمی اسکار پس از 50 سال

نمانده در دلم دگر توان دوری

«زالاوا» از ماه آینده به صورت جهانی پخش می‌شود

سام درخشانی از فردا روی صحنه است

مهم این نیست از چه راهی به مردم خدمت کنی

غرور عمَر تکه تکه شده است!

چهره ها/ سلفی آینه‌ای و جذاب مادر و دختر معروف سینما

بازی راستاد و جم در نقش «هاشمی رفسنجانی» و «محمدجواد باهنر»

جدیدترین مایکروویو ایرانی به زودی معرفی خواهد شد

توان تولید صنعت لوازم خانگی، بیش از نیاز کشور است

خوراکی که شما را از پارکینسون در امان نگه می‌دارد

تصویری از یک گرداب طلایی در دل کهکشان!

فضاپیمای بزرگ آرتمیس آماده ماموریت شد

کشف یک سیاره جدید به اندازه نپتون به دور یک ستاره آبی

پنجعلی: امیدوارم این بار قهرمان آسیا شویم

مصوبه مجلس، پرداخت حق پخش به باشگاه‌ها را ممنوع کرده است

شماره 7 علی پروین، برازنده سروش رفیعی است / او بهترین خرید پرسپولیس است

آشفته بازار پاریس/ استخدام ناظم برای مسی، امباپه و نیمار جواب نداد!

مشکل دفاعی استقلال در بازی با سپاهان چه بود؟

نام اولین خروجی استقلال لو رفت

ربیعی‌فر: قلعه‌نویی فکر می‌کند سال اول مربیگری اوست

رییسی کیا: مگر ماجدی برگزار کننده انتخابات است که تعارض منافع داشته باشد؟/ نماینده مجلس حق اظهار نظر دارد

مهاجم مس رفسنجان به ذوب‌آهن پیوست

ماجدی: ترجیح دادم کامرانی‌فر به سوئیس برود/ جوانمردانه در انتخابات شرکت می‌کنم

چشم آل‌کثیر به درهای ورود پرسپولیس/ عیسی سرخپوش می‌ماند؟

استقلال - ملوان در انزلی برگزار می‌شود/ 95 درصد مشکلات رفع شده است

منچستر تسلیم رونالدو شد!

درخواست رونالدو و 4 بازیکن ناراضی منچستریونایتد از مدیران باشگاه

آخرین وضعیت وحید امیری برای همراهی پرسپولیس مشخص شد

فیفا گفته افراد با پرونده باز حق شرکت در انتخابات را ندارند

رمزگشایی از صحبت های درویش در مورد ناکامی در جذب کاسیانو

2 بند فوتبالی در ارسال تخلفات فولاد مبارکه به قوه قضاییه

درخشان: حالا دیگر پرسپولیس باید بارش را برای قهرمانی ببندد/ عبدی باید بیشتر از این‌ها رشد می‌کرد

نرم‌افزار دائره المعارف علامه «محمدرضا حکیمی» منتشر می‌شود

در دنیایی که هم بی‌رحم است و هم زیبا، نه خوش‌بینی به کار می‌آید، نه بدبینی

20 متن شب بخیر عاشقانه خاص، کوتاه و بسیار رمانتیک

آشنایی با بازار کار رشته بهداشت حرفه ای و گرایش‌ های آن

تبریک رسمی عید قربان اداری به همکار و دوست

طرز تهیه کیک آلبالو دو رنگ

طرز تهیه کوکی کلاسیک

داستان اولین کسی که ایرانی‌ها را به غرب بدبین کرد

نخستین دوره مسابقات ملی بازی های ساحلی کیش برگزار می شود

با فوت 78 بیمار کرونایی، شمار جانباختگان به بیش از 143هزار نفر رسید

در تور اروپای «ایوان بند» از نام آلبوم جدیدشان رونمایی شد

تصادف اتوبوس مسافربری با تانکر نفت در پاکستان 20 کشته داد

کیفیت فاجعه‌بار امنیت پراید؛ سرقت در کمتر از 30ثانیه

معاون پلیس فتا: مجرمان سایبری دانش الگوریتم را بلدند

وزارت راه: دستور توقف پروژه متروپل صادر شده بود اما توجهی به آن نشد