آریا بانو

آخرين مطالب

در گزارش شهر می‌خوانید؛

از آسفالت‌ریزی 2 برابری در 4 شب نسبت به 9 سال گذشته تا عقب‌ماندگی 10 میلیون تنی در سنوات قبل شهرداری تهران

از آسفالت‌ریزی 2 برابری در 4 شب نسبت به 9 سال گذشته تا عقب‌ماندگی 10 میلیون تنی در سنوات قبل
  بزرگنمايي:

آریا بانو - معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران در کنار اجرای پروژه‌های بزرگ عمرانی شهر، در راستای جبران عقب‌ماندگی در آسفالت معابر پایتخت که در سال‌های اخیر مورد غفلت قرار گرفته بود، وارد عمل شد تا مردم در ماه‌های اخیر شاهد اجرای طرح خدمت در خصوص توزیع و تولید آسفالت برای بهسازی معابر باشند.

به گزارش خبرنگار شهر ، یکی از حوزه‌های عملکردی ملموس در حوزه فنی و عمرانی، آسفالت معابر و محلات است که شاید با سرعت بیشتری نسبت به پروژه‌های بزرگ بتواند رضایتمندی عمومی را به همراه داشته باشد.
مدیریت شهری دوره ششم در اولین سال فعالیت خود در راستای جبران عقب‌ماندگی‌های موجود در آسفالت معابر شهر در مناطق 22 گانه گام برداشت و در طول یک سال اخیر به ویژه در 6 ماه ابتدایی سال جاری با شتاب نسبت به این موضوع اقدام کرد.

آریا بانو


به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، معابر موجود در مناطق 22 گانه به اندازه پنج بار آسفالت کردن خیابان ولیعصر(عج)، آسفالت شده اند.
عقب‌ماندگی 10 میلیون تنی آسفالت در پایتخت
عباس شعبانی در یکصد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران به شرح خدمات، اجرای پروژه‌های عمرانی و آغاز به کار مجدد طرح‌های تعطیل شده و به جا مانده از سال‌های گذشته پرداخت و آسفالت ریزی را نیز یکی از این طرح‌های مورد غفلت عنوان کرد که امروز قوت و شدت گرفته است.
وی اعلام کرد: ما شاهد عقب ماندگی 10 میلیون تنی در تولید و توزیع آسفالت هستیم اما با تلاش هایی که امسال صورت گرفت، امروز از مرز 600 هزار تن آسفالت عبور کردیم.
شعبانی در این جلسه از تولید و توزیع آسفالت در 6 ماه ابتدایی سال به میزان 596 هزار تن خبر داد و افزود: اگر اعتبارات لازم موجود بود میزان توزیع نیز افزایش پیدا می کرد؛ امروز تنها روسیاهی که مناطق را رو سفید می‌کند آسفالت است.

آریا بانو


وی با اعلام اینکه از ابتدای سال تا آبان ماه آزادراه تهران- اصفهان را آسفالت کردیم، یادآور شد: طرح خدمت در 22 منطقه اجرا و 190 هزار تن آسفالت در مناطق توزیع شد. مناطق به اندازه 5 بار آسفالت خیابان ولیعصر(عج)، به عرض 16 متر آسفالت شد.
رضایتمندی مردم از اجرای طرح خدمت و آسفالت معابر
پیش از این نیز سید محمد آقامیری رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در یکصد و دومین جلسه شورا اقدام شهرداری در اجرای طرح خدمت و آسفالت معابر را اتفاقی ارزنده عنوان کرد و از رضایتمندی بالای مردم از اجرای این طرح خبر داد.
وی با بیان اینکه در طرح خدمت شهرداری تمام انرژی کارکنان بخش آسفالت در یک منطقه متمرکز می شود، گفت: من در منطقه 17 حضور داشتم و نظارت میدانی بر عملکرد طرح خدمت داشتم و بر اساس آنچه مشاهده کردم، این طرح بسیار جالب و مورد رضایت مردم است.
آقامیری ادامه داد: در این منطقه از سال 1392 تا 1400 نزدیک به 17 هزار و 345 تن معبرسازی شده بود اما دو برابر 9 سال گذشته در عرض چهار شب معبرسازی و آسفالت ریزی صورت گرفت که یک رکورد محسوب می شود. 16.7 درصد از معابر این منطقه در طول یک هفته آسفالت شدند. در طول 6 ماه گذشته 220 کوچه آسفالت شده که 19 معبر اصلی و 101 معبر فرعی است.

آریا بانو


عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه رضایتمندی مردم از این طرح بسیار بالا بوده است، اظهار کرد: برای اولین بار بود که آسفالت قبلی برداشته و مجددا آسفالت انجام می شد. در نیمی از مناطق طرح خدمت اجرا شده و باید گزارشی از این اقدامات ارائه شود چراکه اقدامی قابل تقدیر است.
آقامیری در جلسه یکصد و هفتم شورا نیز ضمن تقدیر از تلاش معاونت فنی و عمرانی شهرداری برای اجرای طرح‌های نیمه تمام گفت: پروژه‌هایی همچون شهید بروجردی و شوشتری و طرح های مقاوم سازی پل ها در چهار سال گذشته تعطیل شده بود اما امسال مقاوم‌سازی 18 پل در دستور کار قرار گرفت که هشت طرح تا پایان سال به نتیجه می رسد. ما در جریان هستیم که احیا کردن قراردادها چه اندازه زمان بر بوده است. اینکه طرحی که پیمانکار چهار سال آن را تعطیل کرده، مجدداً آغاز شود اقدام بسیار ارزشمندی است.
فعالیت بدون حاشیه معاونت فنی و عمرانی شهرداری در سطح شهر
سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران نیز در یکصد و ششمین جلسه شورا گفت: معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران به دور از حاشیه و با قوت در حال انجام کار در پروژه‌های عمرانی پایتخت است. تلاش های ارزنده را ارج می گذاریم؛ این نوع کارها جسارت، همت و تلاش نیاز داشت که این اتفاق خوب را شاهد هستیم.

آریا بانو


وی اظهار کرد: فعالیت کردن در بخش عمرانی بسیار سخت است و پیمانکاران با شرایط تورم پای کار آورده شده اند و معارض‌ها رفع شده است. در حال حاضر پروژه شهیدبروجردی و اتصال آن به پروژه یادگار امام(ره) که سالها متوقف باقی مانده بود، با قوت پیگیری می شود.
تشکری هاشمی تأکید کرد: در 9 پروژه عمرانی بدون حاشیه اقدامات لازم صورت گرفت و ما باید از اقدامات خوب تقدیر کنیم تا کسی که کار خوبی انجام می دهد بداند که دیده خواهد شد. طبیعی است که کمبودها را نیز تذکر می دهیم تا شورا و شهرداری با آبرومندی دوره خود را به پایان برسانند.
روند آسفالت ریزی در معابر پایتخت همچنان ادامه دارد
نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز در گفت و گو با خبرنگار شهر گفت: توزیع آسفالت در تهران در 6 ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته به طوری‌که برای مثال در منطقه 17 آسفالت‌ریزی نسبت به گذشته چند برابر شده است.
پرویز سروری با بیان اینکه مباحث عمرانی در شهر از نگاه مردم جایگاه ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: مردم در این زمینه حساسیت دارند چراکه فعالیت عمرانی کالبد شهر را زنده نگه می‌دارد.
وی با تاکید بر اینکه اجرای طرح‌های عمرانی موجب افزایش سطح رضایتمندی عمومی می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق این اقدامات، در اختیار داشتن برنامه‌ای مشخص برای آسفالت است چراکه با سفرهای شهری مردم سروکار دارد و در صورت عدم اصلاح آن خساراتی برای صاحبان خودروها ایجاد خواهد شد.

آریا بانو


سروری ادامه داد: با وجود مشکل تامین قیر و گرانی آن خوشبختانه در 6 ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل درصد قابل توجهی از رشد را در توزیع آسفالت در تهران شاهد هستیم و این روند همچنان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه یکی از موضوعات مهم آسفالت محلات است، تصریح کرد: عموما به آسفالت شاهراه‌ها، بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها توجه می‌شود اما قرارگاه خدمت موجب شده که مردم آثار خدمت را در کوچه و محلات مشاهده کنند؛ برای مثال در منطقه 17 در عرض 5 یا 6 ماه چندین برابر گذشته توزیع آسفالت صورت گرفته است.
عملکرد مطلوب شهرداری در توزیع آسفالت در تهران
ناصر امانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز در گفت و گو با خبرنگار شهر ، با اشاره به نقاط قوت عملکرد حوزه فنی و عمرانی شهرداری گفت: بر اساس گزارشات و آنچه شاهد هستیم در ماه های اخیر به اندازه کل سال قبل آسفالت در معابر انجام شده است.
وی تأکید کرد: هرچند به دلیل عقب ماندگی های گذشته در آسفالت معابر تهران، هنوز اقدامات جدید خود را نشان نداده اما عملکرد مناسبی را در توزیع آسفالت در سطح شهر تهران شاهد هستیم.
امانی با بیان اینکه در دستور کار قرار گرفتن چند پروژه بزرگ اتفاق مثبتی است، یادآور شد: بزرگراه شهید بروجردی، شهیدشوشتری و یادگار امام(ره) در دستور معاونت فنی و عمرانی قرار گرفته و در حال تلاش هستند که بر اساس زمان بندی در یک یا دو سال آینده طرح را به بهره برداری برسانند.

آریا بانو


عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران همچنین تصریح کرد: 18 تقاطع دوربرگردان نیز در دستور کار شهرداری بوده که قرارداد منعقد شده و نیروها در حال فعالیت هستند که این طرح‌ها را می توان از نقاط قوت عملکرد حوزه معاونت فنی و عمرانی دانست. البته اعلام شده که در سه ماهه سوم سال، عدد پیشرفت فیزیکی افزایش خواهد یافت.
با توجه به آنچه اعضای شورای اسلامی شهر تهران و معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران اعلام کردند، در 6 ماه دوم امسال آسفالت معابر با قوت در حال انجام است و تا پایان امسال، مردم مناطق 22 گانه همچنان شاهد اجرای طرح خدمت در تهران خواهند بود.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.aryabanoo.ir/Fa/News/789863/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

مثلث برمودایی دیگر در استرالیا کشف شد!

ربات جراح با برداشتن تومور سرطانی از گلوی مردی 61 ساله جان او را نجات داد

فناوری عجیب توپ‌های شارژی جام‌جهانی قطر!

زیبایی‌هایی که ما در آسمان شب نمی‌بینیم!

جام‌جهانی/ ایران بهترین تیم آسیایی

جام‌جهانی/ اعلام ترکیب جنجالی پرتغال مقابل سوییس

جام‌جهانی/ سجده شکر مراکشی‌ها پس از شکست اسپانیا

واکنش وزیر به حکم دیوان عدالت اداری/ سرپرست فدراسیون سوارکاری منصوب شد

جام‌جهانی/ هواداران پرتغال و سوئیس در راه ورزشگاه لوسیل

جام‌جهانی/ فاجعه بزرگ با نفرین آلمان

جام‌جهانی/ تاریخ‌سازی در قطر

ابرقهرمان شب تاریخی جام‌جهانی

جام‌جهانی/ اشرف حکیمی در امن‌ترین آغوش جهان

سرمربی شگفتی‌ساز جام‌جهانی در یک ورزشگاه اسپانیا و پرسپولیس را برد!

دومین درس جام‌جهانی برای ایران/ بالا انداختن مربی بعد از افتخارآفرینی واقعی

حال اسطوره بهتر است

جام‌جهانی/ رستگاری در سه ماه؛ شاهکار ولید رکراکی

پرسپولیس رکورددار تاریخ دربی می‌شود

واکنش رکراکی به تاریخ‌سازی در جام‌جهانی

جام‌جهانی/ گل اول پرتغال به سوئیس با گزارش عربی

جام‌جهانی/ کار تیمی زیبای پرتغالی‌ها

جام‌جهانی/ فرصت گلزنی برای سوئیس که توپ از روی خط دروازه برگشت

حضور ستاره سابق بارسلونا در تمرین آلومینیوم اراک

جام‌جهانی/ پاس فوق‌العاده برونو فرناندز و فرصت‌سوزی عجیب گنزالو راموس

رد پای باشگاه استقلال در قرارداد VAR

جام‌جهانی/ ازدحام عکاسان برای عکس گرفتن از رونالدوی نیمکت‌نشین

جام‌جهانی/ آرزوی بزرگ زیدان نقش بر آب می‌شود؟

جام‌جهانی/ نگرانی در اردوی فرانسه در مورد فوق‌ستاره

جام‌جهانی/ روزهای سیاه رونالدو؛ رکورد منفی کریس پس از 14 سال

جلال خسروی درگذشت

قند پارسی/ حکایتی از  قابوسنامه

داستان صوتی/ چرا فوتبال مهم است؟؛ داستان زندگی اسطوره فوتبال "پله" _قسمت دوم

آداب و فضیلت روزه نیمه شعبان بر اساس روایات معتبر

بسترسازی برای حضور تیم های ملی و بین المللی ورزشی در کیش

عبدالملکی: پیشرفت های فرهنگی کیش در دولت سیزدهم محسوس است

با صدای مانی رهنما از «برف» بشنوید

با بنیامین بهادری "دوباره چشمات" را گوش دهید

صومعه‌ای کهن میان کوه‌های آتشفشانی

کوههای رنگی اژدها در گرمسار سمنان

4گوشه دنیا/ آدمخوار ژاپنی در 73 سالگی درگذشت!

دسته‌های عزاداری فاطمیه در بین‌الحرمین

ادعاهای جوانی که شاهد یک پرونده را کشت

مادر شهید‌ عجمیان: در دادگاه دیدم پسرم را چطور زدند

پاسخی برای جمله اشتباه «عیسی به دین خود، موسی به دین خود»

طرز تهیه پاستا با مرغ و سس خامه‌ای ؛ یک فست فود سالم و آسان 30 دقیقه‌ای

طرز تهیه سالاد لوبیا قرمز و انار؛ ویژه شب یلدا

سوپ کاهو یکی از محبوب ترین سوپ ها

توپک ماکارونی و پنیر  برای بچه های بهانه گیر

بهترین راهکار برای درمان التهاب گلو

خواص شگفت‌انگیز این خوراکی برای تقویت روده‌ و سلامت دندان‌