آریا بانو

آخرين مطالب

مجموعه داستان «ترانه‌های بیشه» منتشر شد مقالات

مجموعه داستان «ترانه‌های بیشه» منتشر شد
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ایرنا / مجموعه «ترانه های بیشه» که نشر مایا منتشر کرده است، داستان هایی از هفت نویسنده شرکت کننده در کارگاه‌های داستان‌نویسی رنگمایه را شامل می‌شود.
اصغر شاهرویی گردآورنده کتاب ترانه‌های بیشه گفت: داستان نویسی همیشه در جستجوی فرم و یافتن شیوه های بیانی تازه است. در مجموعه ترانه های بیشه نگاهمان به فرم های تازه در داستان بوده و اینکه چگونه می توان از امکانات نوشتن بیشتر بهره برد. داستان هایی که به موضوعات و درونمایه های متفاوت می پردازند و گاهی آن قدر ملموس زمانه ما را روایت می کنند که تنوع درایده پردازی را هم نکته قابل تامل این مجموعه می گردانند.
شاهرویی خاطرنشان کرد: داستان‌های مجموعه ترانه های بیشه حاصل کارگاه های داستان نویسی رنگمایه است و نویسندگان این مجموعه به زودی آثار خودشان را بصورت مستقل بیرون می‌آورند.
در شروع داستان کوتاه ساز دهنی از این مجموعه می خوانیم: سر شبی که زنگ زدم کسی گوشی را برنداشت. دمق رفتم از پله های مسافرخونه بالا و می خواستم صاف برم توی اتاق خودم که ته راهرو بود، پیرمرد صدایم کرد و پرسید: تلفن کردی، چی شد؟ بهش گفتم: کسی جواب نداد.
در این مجموعه که از سوی نشر مایا در شمارگان 500 نسخه در سال 1401 منتشر شده است، اصغر شاهرویی، رضا رباط میلی، رویا خدادادی، ژیلا اویسی، سمیه آقایی، فاطمه چاپاری و هستی امیدیانی به عنوان نویسنده با یک یا چند اثر شرکت دارند. مجموعه داستان پرسه در حوالی سایه ها از این کارگاه داستان، در سال نودوپنج منتشر شده بود.

لینک کوتاه:
https://www.aryabanoo.ir/Fa/News/789957/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.