آریا بانو

آخرين مطالب

سرمربی یونانی بسکتبال زنان: پیشنهاد داده‌ام از ایرانیان مقیم خارج استفاده کنیم/ هدف صعود است ورزشي

سرمربی یونانی بسکتبال زنان: پیشنهاد داده‌ام از ایرانیان مقیم خارج استفاده کنیم/ هدف صعود است
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ایسنا / سرمربی تیم ملی بسکتبال زنان گفت: بابت حضورم در ایران بسیار خوشحال و هیجان زده هستم، به کشور و تمدن شما احترام می‌گذارم و احترام هم دیده‌ام.
فدراسیون بسکتبال ایران برای هدایت تیم ملی بسکتبال زنان "النی کاپوجیانی" یونانی را انتخاب کرده است. 
کاپوچیانی در نشست خبری پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود و در مورد حضورش در ایران گفت: بابت حضورم در ایران بسیار خوشحال و هیجان زده هستم. به کشور و تمدن شما احترام می‌گذارم و احترام هم دیده‌ام. بابت پیشنهاد بسکتبال ایران برای حضور در قهرمانی دسته دوم آسیا اینجا هستم. خوشحالم از حضورم در ایران و از مهمان نوازی شما سپاسگزارم. تلاشم این است که بهترین روش را برای هدایت تیم ملی به کار ببندم. هدف صعود است و تلاشم را می‌کنم. 
او در مورد شروع کارش با حضور 15 بازیکن در حالی که ایران بازیکنان دیگری هم دارد، بیان کرد: در اردوی تیم ملی دو گروه داریم، گروه با تجربه و گروه جوان‌تر. حدود 22 نفر حضور دارند و تقسیم بندی کرده‌ایم اما بر هر دو گروه نظارت دارم. همه هم استعداد دارند. تمرین هر دو گروه به صورت همزمان سخت است. 15 نفری هم که حضور دارند بهترین تلاش را می‌کنند تا یکی دو هفته آینده هم فرصت داریم که نفراتی اضافه شوند. 
او در مورد شناخت از بازیکنان ایران و نحوه دعوت‌شان به تیم ملی بسکتبال گفت: یک سال قبل در لبنان بودم و تیم گروه بهمن را آنجا دیدیم. شناخت نسبی در مورد بازیکنان پیدا کردم. اطلاعاتی هم باید خودم به دست می‌آوردم. شاید بازی شان شکل اروپا نباشد اما عاشق بسکتبال هستند. بازیکنان بزرگی حضور دارند که ما بابت آموزش به آنها زمان لازم داریم. 
او در مورد قرارداد خود گفت: قطعا باید تیم را به مسابقات برسانم و برنامه من در ایران کوتاه مدت است. فعلا تمرکزم برای این مسابقات است. 
کاپوجیانی در مورد نحوه انتخاب کادر فنی تیم ملی که شناخت خودش بوده یا انتخاب فدراسیون، گفت: کمپ بازیکنان تیم ملی و اردوها را دیدم. مربیان هم به همین روش انتخاب شدند. مربیان هم خوب هستند و در این زمینه کمک می‌کنند. 
او در پاسخ به این سوال که هدف شما از قبول هدایت تیم ایران صرفا صعود به دسته اول آسیاست یا به دنبال تاثیرگذاری در بخش زنان هستند، بیان کرد: ماموریت من اینجا هدایت تیم در آسیا برای رسیدن به دسته اول است. سه ماه فرصت دارم بچه‌ها را بهتر کنم و تضمیمن می‌کنم تاثیرات خوبی روی آنها خواهیم گذاشت که در آینده کارشان هم اثرگذار خواهد بود. برنامه ما کوتاه مدت است و اگر زمان بیشتری داشتم فرایند هم متفاوت می‌شد.
این مربی یونانی در مورد بازیکنان ایران گفت: بازیکنان خیلی خوب و منظمی هستند و همکاری خوبی دارند. البته باید عادت هایشان را تغییر بدهیم. مشتاق یادگیری هستند. شما را دعوت می‌کنم که به تمرین ما بیایید و تاثیرات ما را ببینید. 
او در پاسخ به این سوال که زمان کم آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در قهرمانی آسیا چالش نیست؟ بیان کرد: قطعا چالش بزرگی است و من هم برای همین اینجا هستم. اینکه با چه سرعتی بازیکنان و کادر را به این مرحله برسانیم چالش است و باید تلاش خود را بکنیم. 
این مربی یونانی در مورد برنامه‌اش برای تقویت بازیکنان ایران از نظر بدنی گفت: من مربی بسکتبال هستم و شما خبرنگار. من به شما نمی‌گویم چکار کنید. من هم مربیگری خودم را بلدم و بدنساز هم دارم. نکات مدنظرم را می‌گویم و او هم کار می‌کند. شاید بدنسازی کار من نباشد اما قطعا نقاط ضعف را به مربی بدنساز می‌گویم. با هم همکاری داریم و سه ماه هم زمان داریم که البته فرصت کمی است.
او در پاسخ به این سوال که برای ایجاد یک تیم قوی‌ به چه مدت زمان نیاز است، گفت: ما تعداد مشخص و محدودی بازیکن داریم. شاید بازیکنان ما از نظر جثه بزرگ نباشند اما از نظر سرعت خوب هستند. ایران استعدادهای خوبی دارد و قطعا این موضوع به برنامه بلند مدت نیاز دارد. ما هم تلاش خود را می‌کنیم. اگر تمامی دختران ما نه فقط ملی پوشان بسکتبال شانس این را داشته باشند که بسکتبال را تماشا کنند برایشان تجربه ارزشمندی خواهد بود. 
کاپوجیانی در مورد شناختش از بسکتبال آسیا و رقبای ایران گفت: من همه را به خوبی نمی‌شناسم. اردن، اندونزی ومالزی را بررسی کرده‌ام. تایلند میزبان است و تیم خوبی دارد. کار هم سخت است. قزاقستان را خوب نمی‌شناسم اما تلاش می‌کنیم موثر کار کنیم. خیلی از تیم هایی که در این مسابقات حضور دارند از بازیکنان دو ملیتی استفاده می‌کنند. مثلا اردن از بازیکنان دوملیتی استفاده می‌کند اگر ما هم بتوانیم از این شرایط استفاده کنیم خوب است. من هم پیشنهاد داده‌ام از ایرانیان مقیم خارج استفاد کنیم. شاید نشود اما عادلانه نیست تیم من با بازیکنان یکدست ایرانی به مصاف تیم هایی برود که بازیکنان دوملیتی باشد. 
او در پاسخ به این سوال که آیا برای حضور در ایران با کاترینا مربی سابق تیم زنان مهرام مشورت کرده است، بیان کرد: خیلی باید نادان باشم اگر چنین کاری نکنم. قطعا با او مشورت کرده ام. اطلاعات زیادی را راجع به ایران و بقیه موارد کسب کرده‌ام.
سرمربی تیم ملی در مورد نبودن شادی عبدالوند در تیم ملی و احتمال دعوت او در آینده گفت: هر بازیکنی که بتواند کمک بدهد فضا برایش وجود دارد و با او همکاری می‌کنیم. 
او در مورد امکانات ایران برای بسکتبال زنان و همچنین برنامه‌اش برای بازی تدارکاتی گفت: پیدا کردن رویداد آمادگی سخت است. کمپی در اردن هست اما شاید به دلیل روادید نرسیم. دوست داریم بازی تدارکاتی داشته باشیم. خوشبین هستم و خبرهای خوبی از چند رویداد تدارکاتی خواهید شنید. در مورد امکانات هم زمین، سالن‌بدنسازی و فیزیوتراپی خوبی داریم. چیزهایی که خواسته‌ام فراهم شده است. 
او در پاسخ به این سوال که مهمترین چالش بعد از ورود به ایران چیست، گفت: برای هر فرد حرفه‌ای همه چیز می‌تواند چالش باشد. تیم ایران، تیم خودم در یونان چالش هستند. وقتی چالش‌ها تمام شوند باید خانه‌نشین شد. من هنوز خانه‌نشین نشده‌ام. نحوه رویارویی من با چالش ها این است که باید انگیزه داشته باشیم. همیشه اینگونه بوده‌ام و همیشه دوست داشته‌ام بهترین باشم. اینگونه نباشد باید خانه بنشینم که فعلا قصد این کار را ندارم.
کاپوجیانی در مورد تفاوت سطح بسکتبال ایران با اروپا گفت: سطح بسکتبال اروپا با آسیا کاملا متفاوت است. بسکتبال در اروپا قوی‌تر، برنامه‌ها بلندمدت‌تر، و محبوبیت این رشته هم بیشتر است. اگر کسی در ایران سرمایه‌گذاری کند و صبور باشد از اروپا هم بهتر خواهد بود. زمان، برنامه و متخصصان این حوزه را می‌خواهد. سه سال قبل در لبنان بودم. بسکتبال اینجا متفاوت نیست بلکه ذهنیت و تفکر متفاوت است. بازیکنان ایران عاشق بسکتبال و تمرین هستند اما شاید فرمان پذیری و منیت شان نسبت به قوانین سخت‌تر است. باید به نحوه آموزش اهمیت بدهیم که قوانین را بهتر جا بیندازیم. اینجا کار کردن بهتر از لبنان است چون فرمان پذیری بچه‌ها متفاوت است. 
او در پاسخ به این سوال که از یونان آنالیزور به تیم ملی اضافه می‌شود یا با نفرات فعلی ادامه می‌دهد، بیان کرد: نیروها و کادر خودم را دارم. بازی فقط شوت زدن نیست بلکه امتیاز آوردن است. نفر خیلی تخصصی لازم ندارم. در مسابقات که آنالیزور داریم و اینجا هم خودم آنالیزهایی دارم.

لینک کوتاه:
https://www.aryabanoo.ir/Fa/News/958653/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

اعترافات هولناک قاتل پزشک سرشناس و همسرش

نظر وزرای علوم و ارتباطات درباره قطعی اینترنت در روز کنکور

4گوشه دنیا/ کشف غافلگیرکننده یک خانه تاریخی

چقدر همیشه از این مدل غذاها دوست داشتیم!

نکاتی که زائران حج در غذاخوردن باید رعایت کنند

انواع گریم بینی

ویدئوچک به دادش رسید و قهرمان شد!

سرانه درمانی ایثارگران سه برابر شده است/ خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران پای کار انقلاب و کشورشان ایستاده‌اند

اژه ای: مجرمی که قابل اصلاح است باید بنا را بر اصلاح بگذاریم نه حذف و طرد مجرم

انباشت زباله در ارتفاعات اورست توسط کوهنوردان

خورشت کنجد با مرغ، خوشمزه و هیجان‌انگیز

افتادگی پلک خود را در خانه درمان کنید

آماده‌سازی حرم مطهر امام راحل برای میزبانی از زائران خورشید

خبری از سریال «نون. خ 5» نیست؟

اقدامات مدیریت بحران تهران عالی و فراتر از حد انتظار است

خذمات رسانی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در دربی

رونمایی از تندیس "خادم حرم" در قبله تهران

برپایی ویژه برنامه ابتکاری دیدارهای آسمانی در منطقه 7

دستورالعمل برنامه‌های ابلاغی سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی بر اساس نظرات مدیران اجتماعی مناطق 22 گانه تدوین شده است

سرقت‌های دو دقیقه‌ای دزدان شب رو!

ماجرای خبر تجهیز بیمارستان‌های اندونزی

دوربین مخفی در روز جهانی بدون دخانیات؛ یه نخ سیگار میدید؟!

ویتامین مفید برای سلامت پوست

«بچه‌های رستا» میزبان دورهمی‌های نوجوانانه

8 راز تمرین ورزشکاران یونان باستان

چقدر خواهر و برادرتو اذیت می‌کنی؟

4 استان در صدر سرقت‌های سایبری

ترفند و روش تهیه برگ زردآلو در منزل به روش سنتی

علائم سکته قلبی یک ماه قبل از وقوع چیست؟

6 پاتک به پرتکرارترین عامل جدایی زوج ها

ماجرای کشمکش انتظامی و شکیبایی در یک فیلم سینمایی

تو صداتو، صدات رو ببر بالا؛ یه مسابقه موسیقی جذاب از فیلیمو

دیدار مدیرکل بنیاد استان لرستان با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران

رتبه برتر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی در ارزیابی برنامه ششم توسعه

قلیان مضرتر از سیگار است

جذب 270 میلیارد تومان تسهیلات تبصره 16 با پیش بینی 3 هزار فرصت شغلی در کرمانشاه

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم: لزوم تلاش جدی برای توانمندسازی مقرری بگیران بیمه بیکاری

مرگ 2 تن درپی تصادف پراید با بلوک سیمانی

اگر کمبود وقت دارید این دسر را درست کنید!

شوهرِ ظالم به این دلیل عجیب همسرش را طلاق داد

استفاده از ظرفیت‌های کالبدی محلات برای رفاه بیشتر شهروندان

ساکنین منطقه22 بصورت عملی با عملیات اطفاء حریق آشنا می شوند

حسن فتحی: «جیران» شبیه به سریال های ترکی نبود

اعلام روزهای تعطیلی سینما در نیمه خردادماه

از تشکیل حلقه اعتراض کودکان تا نقاشی طوماری در منطقه 14

اجرای پویش جمع‌آوری فیلتر سیگار در بوستان های منطقه 2

حمایت از قطار ملی مترو و ریل ملی در نشست اعضای هیات مدیره اتحادیه شرکتهای قطار شهری کشور

فلکه دوم نیروی هوایی میزبان حال و هوای عاشقان آستان قدس رضوی در منطقه13

محل بی‌دفاع شهری در مجاورت ایستگاه مترو تجریش ساماندهی می‌شود

برپایی بازارچه کارآفرینی بانوان در سرای محلات منطقه 22