آریا بانو
قضاوت 16 داور زن و 14 داور آسیایی در استانبول
جمعه 21 اردیبهشت 1403 - 1:03:53 AM
آریا بانو - تسنیم /نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی برای نظارت و تماشای آخرین و حساس‌ترین مسابقه گزینشی المپیک در استانبول حاضر شد.
آخرین مرحله از مسابقات گزینشی المپیک از صبح روز گذشته (پنجشنبه - 20 اردیبهشت) در استانبول آغاز و تا مرحله نیمه نهایی شش وزن المپیکی دنبال شد.
73 داور براساس عملکردشان در گزینشی‌های قبلی به ترکیه دعوت شدند که با غیبت داور تونسی در استانبول، اکنون 72 داور در آخرین گزینشی المپیک حضور دارند.
در این جمع تعداد زیادی داور زن دیده می‌شود و دعوت از 16 داور زن به استانبول، در راستای هدفی است که پیش از این اتحادیه جهانی به دنبالش بود: افزایش داوران زن در المپیک و اختصاص حداقل یک سوم سهمیه داوران قضاوت‌کننده در المپیک به آنها.
همچنین 14 داور آسیایی اکنون در ترکیه حضور دارند و بعد از این رقابت‌های گزینشی اتحادیه جهانی کشتی داوران قضاوت‌کننده در المپیک را معرفی خواهد کرد.
با توجه به اهمیت مسابقات و اعتراضاتی که درباره مسائل داوری در هفته‌های اخیر ایجاد شده، نناد لالوویچ نیز به استانبول آمده است.

بروس بومگارتنر قهرمان سرشناس کشتی آمریکا و مدیر فدراسیون این کشور نیز در ترکیه حضور دارد.
باتوجه به تعداد کشتی‌گیران ثبت‌نام شده در آخرین گزینشی المپیک، کشتی‌های مقدماتی که از 10 صبح به وقت محلی (10:30 به وقت ایران) آغاز شد تا ساعت 17 به طول انجامید و بعد از آن مراسم افتتاحیه با سخنرانی لالوویچ و رئیس فدراسیون کشتی آمریکا برگزار شد. از ساعت 18 نیز کشتی‌های نیمه نهایی استارت خورد.

http://www.banounews.ir/Fa/News/1197061/قضاوت-16-داور-زن-و-14-داور-آسیایی-در-استانبول
بستن   چاپ