آریا بانو

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

آریا بانو - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

آریا بانو - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

آریا بانو - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

آریا بانو - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

آریا بانو - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

آریا بانو - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

آریا بانو - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

جرائم کیفری برای آلوده‌کنندگان خاک

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: به‌طور کلی عمده عوامل آلودگی و تخریب خاک استان قزوین، استقرار تعداد زیادی شهرک‌های صنعتی و صنایع و فعالیت‌های معدن‌کاوی و صنایع وابسته است. قانون حفاظت از خاک سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید؛ در این قانون جرائم کیفری برای آلوده‌کنندگان خاک پیش‌بینی شده است.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

آریا بانو - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

آریا بانو - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

آریا بانو - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

آریا بانو - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

آریا بانو - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

آریا بانو - عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

آریا بانو - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

آریا بانو - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

آریا بانو - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

آریا بانو - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

آریا بانو - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

آریا بانو - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

آریا بانو - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

آریا بانو - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

آریا بانو - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

آریا بانو - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

ساير مطالب

حق رای علی مرادی در انتخابات جهانی وزنه‌برداری پس گرفته شد

مشکل دوباره برای بوکسورها

دروازه‌بان جوان و ملی‌پوش، دوباره شاگرد رحمتی شد

پرونده بازی‌های آسیایی در کمیته المپیک بسته نشده است

سفر تیم ملی والیبال نشسته به ترکیه با حذف 4 بازیکن پارالمپیکی

خط و نشان آزادکار باتجربه تیم ملی برای مدعیان وزن جدید

پاسخ استقلال به وریا؛ مگر با چه کسی مذاکره کردیم؟

تمدید با مهدی‌پور و حسین‌زاده خودش بمب است!

واکنش رسمی باشگاه بایرن به خرید رونالدو

تکواندو قهرمانی آسیا؛ 4 هوگو پوش به فینال رسیدند

سرقت از خانه مربی پرسپولیس

ساکت الهامی به کنگره سالانه مربیان در آلمان دعوت شد

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در نفت آبادان پست گرفت

تماس استقلال با دانشگر برای تمدید قرارداد

بدهی 36 میلیاردی استقلال به سازمان لیگ فوتبال

چالش بزرگ ساپینتو در استقلال

اتفاقات مهم در فوتبال اروپا

چه کسی از مهاجرت علی کریمی سود می‌برد؟

تصمیم غیرمنتظره؛ گزینه نیمکت استقلال کریم باقری می‌شود!

رونمایی مظلومی از گزینه جدید استقلال

بازی تیم‌ملی با اسپانیا لغو شد

تصمیم قطعی نیمار درباره پاریسن‌ژرمن

کارنامه سرمربی جدید استقلال

مظلومی پشت ساپینتو درآمد

ام‌باپه: پاریسن‌ژرمن یک هدف دارد

منصوریان: جراحت روحی دیدیم!

درخشش برادران حردانی در دربی دوستانه

قرارداد بازیکنان تراکتور منتشر می‌شود؟

لیگ ملت‌های والیبال/ نتایج کامل روز چهارم هفته دوم

رقابت جذاب در لیگ بیست‌ودوم

نخستین برد تیم‌ملی "ب" در ارمنستان

تکلیف سرمربی مس مشخص شد

دروازه‌بان تیم‌ملی شاگرد رحمتی شد

ابهام بزرگ در مورد سه بازیکن پرسپولیس

مسی یک هدیه آسمانی است

آغاز پاتک سپاهان به سرخ‌ها

یوونتوس صبر نمی‌کند!

مورینیو: اگر عاشق فوتبال باشید...

مهاجم سابق استقلال به فولاد پیوست

آیا ژیمناستیک باعث کوتاهی قد می‌شود؟

اقدام غیر حرفه‌ای باشگاه پرسپولیس!

سلام رئال‌مادرید به BMW

این بازیکن در لیست گل‌محمدی نیست

نظر بارسلونا تغییر کرد

لحظه مصدومیت بازیکن برزیل در بازی با ایران

این بازیکن چشم آبی‌ها را گرفت

در آرسنال یک بازی هم به گرت بیل نمی‌رسد!

نظر علی کریمی درباره خرید جدید پرسپولیس

حضور ستاره تیم‌ملی در میان بازیکنان داماش

پاریسن‌ژرمن تولد لئو مسی را تبریک گفت

فیدر اسلوونی/ امیرحسین هدایی حذف شد

مالک باشگاه تراکتور عذرخواهی کرد

سعادت: والیبال برد و باخت دارد

گواردیولا این ستاره را می‌خواهد!

دلیل انتخاب سرمربی خارجی برای استقلال

ادعای مظلومی درباره استقلالی نشدن نکونام

منچسترسیتی جانشین فرناندینیو را جذب کرد

رونمایی از 4 خرید مس رفسنجان

مدافع آبی‌ها به سپاهان پیوست

حذف تیم میکس کامپوند از جام جهانی پاریس

پیش قرارداد واریز شد، صادقی فردا پرسپولیسی می‌شود

کنایه یک استقلالی به نقل و انتقالات پرسپولیس/ توصیه به خاطر ساپینتو

شهرخودرو چه مقدار از پرسپولیس طلب دارد؟

کاپیتان استقلال، شاگرد نکونام می‌شود؟

اظهارات مهاجم تیم ملی درباره جنگ روسیه و اوکراین

امیدوارم پرسپولیس دوباره کفترباز نخرد

برگزاری دومین دوره لیگ مینی‌گلف تهران

واکنش مدیر رسانه‌ای تیم ملی به گاف عضو هیات مدیره استقلال در تلویزیون

تصمیم غیرمنتظره باشگاه پرسپولیس

بلاتکلیفی بازیکنان پرسپولیس ادامه دارد

اعجوبه 35 ساله شد

خبر خوب برای پرسپولیسی‌ها

تکذیب یک شایعه درباره فرهاد مجیدی

شرط راهیابی وزنه‌برداران به پارالمپیک پاریس

دلیل رفتن سادیو مانه از لیورپول

پافشاری بارسلونا به جذب لواندوفسکی

نگاهی به نقطه ضعف تیم ملی نوجوانان بسکتبال

افزایش تعداد بازیکنان تیم های حاضر در جام جهانی به 26 نفر

پیشنهادی که باز هم یحیی رد کرد

رونالدو کاپیتان تیمِ تن‌هاخ می‌شود یا به بایرن مونیخ می‌رود؟

رسانه اروپایی: ایران، آمریکا را مات و مبهوت کرد

واکنش پرسپولیس به جدایی شجاعی

خوزه مورایس سرمربی سپاهان شد

شکست تیم بدون شکست مقابل تیم ملی والیبال ایران/ غول‌کشی شاگردان عطایی برابر آمریکا

درخواست استرالیا برای میزبانی جام ملت‌های آسیا 2023

قرارداد دروازه‌بان نساجی تمدید شد

واکنش عبدالله روا به قرارداد 40 میلیاردی گل محمدی با پرسپولیس

شورش بارسلون علیه شکیرا؛ برو، تو را نمی‌خواهیم

پایان کار تیم ایران با کسب یک مدال طلا، 2 مدال نقره و یک مدال برنز

رئال بزرگ است ولی توسط نااهلان مدیریت می‌شود

قاب یادگاری ملی‌پوشان والیبال پس از برد دلچسب مقابل آمریکا

اسماعیل‌نژاد، امتیازآورترین بازیکن ایران مقابل آمریکا

توقف مذاکرات استقلال با سعید صادقی

واکنش عطایی به پیروزی شیرین برابر آمریکا

تبریک فرهاد مجیدی به سرمربی جدید استقلال

رنکینگ رقبای ایران در جام جهانی طبق آخرین رده‌بندی فیفا

تیم آمریکا به اندازه کافی خوب نبود

تیم جدید بازیکن پرسپولیسی مشخص شد

بهترین بازیکن فصل آلمان ماندنی شد

واکنش جواد خیابانی به ویرال شدن ویدئوهایش در فضای مجازی!