آریا بانو
جشن مدال طلای این ورزشکار سیاسی شد!
چهارشنبه 6 مرداد 1400 - 00:07:01
آریا بانو - ورزش 3 / ادگار چونگ، شمشیر باز هنگ کنگ دست به کار بزرگی زده و موفق به کسسب مدال طلا شد.
مدال طلای ادگار چونگ در رشته شمشیربازی، اولین مدال طلای هنگ کنگ در 25 سال گذشته بود و شبی هیجان انگیز و فراموش نشدنی را برای مردم رقم زد. برخی مغازه ها سرویس رایگان به مردم می دادند و بسیاری از هواداران برای جشن این پیروزی بزرگ راهی خیابان شده بودند. 
چونگ 24 ساله دوشنبه شب موفق به غلبه بر دنیل گاروزو، قهرمان ایتالیایی شده و تبدیل به تنها دومین هنگ کنگی تاریخ شد بود که موفق به کسب مدال طلای المپیک شده است.

آریا بانو

آلان، پدر چونگ که بازیکن سابق رشته بسکتبال سابق بود در مورد موفقیت فرزندش گفت: "بیش از حد عصبی شده و برایم دشوار بود به طور مستقیم فینال 17 دقیقه ای را تماشا کنم، اما روز سه شنبه جشن گرفتم. دستاوردهای ادگار فراتر از تصور ما است. 25 سال از آخرین مدال طلای هنگ کنگ می گذرد و من مدت ها منتظر چنین روزی بودم."
البته این جشن کمی رنگ و بوی سیاسی نیز به خود گرفت. بسیاری از هواداران که در مراکز خرید سراسر شهر برای نمایش فینال بودند جمع شده بودند، با ابراز عدم رضایت خود از پخش سرود ملی چین فریاد می زدند: "ما هنگ کنگ هستیم". 
البته برای لحظاتی کوتاه و پس از هرج و مرج اعتراضات ضد دولتی 2019 و تحمیل قانون امنیت ملی در سال گذشته، بین مردم هنگ کنگ اتفاق نظر وجود داشت و همه از کسب این موفقیت خوشحال بودند.
یک شهروند هنگ کنگی بعد از این موفقیت گفت: "می توان امروز را به عنوان بهترین روز برای هنگ کنگ و اتفاقی شیرین در دو سال گذشته خطاب کرد. مدال طلا پس از 25 سال انتظار، این باعث آرامش قلب شکسته ما شده است.”

http://www.banounews.ir/fa/News/632927/جشن-مدال-طلای-این-ورزشکار-سیاسی-شد!
بستن   چاپ