آریا بانو
شروع پرقدرت حسن یزدانی در المپیک توکیو
چهارشنبه 13 مرداد 1400 - 10:57:36
آریا بانو - ایسنا / نماینده وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد ایران در نخستین مبارزه خود در المپیک توکیو برابر حریفی از ازبکستان به برتری رسید.
به گزارش ایسنا، در آغاز رقابت‌های کشتی آزاد المپیک 2020 توکیو، حسن یزدانی دارنده مدال های طلای جهان و المپیک و بخت اصلی کسب مدال طلای کاروان ایران در المپیک توکیو در دور نخست وزن 86 کیلوگرم به مصاف جاورایل شاپیف از ازبکستان رفت و در پایان با نتیجه 11 بر 2 به برتری رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. تایم نخست این مبارزه با نتیجه 4 بر 2 به سود حسن یزدانی به پایان رسید.
یزدانی در دومین مبارزه مقابل برنده استفان ریچموت از سوییس و فاتح بنفردجلاح از الجزایر به میدان می رود. دیوید تیلور رقیب اصلی یزدانی از آمریکا در سمت دیگر جدول قرار دارد و امکان رویارویی این دو تا فینال وجود ندارد. یزدانی در نیمه نهایی به احتمال فراوان با نایفونوف از روسیه مسابقه می‌دهد. ملی‌پوش ایران در مسابقات جهانی 2019 این حریف روسی را ضربه کرد.
رضا اطری در وزن 57 کیلوگرم دیگر آزادکار ایران در روز نخست این رقابت هاست که در دور نخست به مصاف سلیمان آتلی دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از ترکیه می رود و در صورت برتری در یک چهارم نهایی مقابل برنده آرسن هاروتونیان از ارمنستان و بخبایار اردنبات از مغولستان می رود. زائور اوگویف از روسیه نیز در گروه اطری قرار دارد.

http://www.banounews.ir/fa/News/636991/شروع-پرقدرت-حسن-یزدانی-در-المپیک-توکیو
بستن   چاپ