آریا بانو
سرویس مکان یاب اورژانس کشور فعال شد
پنجشنبه 14 مرداد 1400 - 03:02:52
آریا بانو - ایرنا / سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: سرویس مکان یاب اورژانس فعال شده و زمان رسیدن بر سر بالین بیمار را حدود سه دقیقه کاهش داده و باعث سرعت عمل می‌شود.
پیمان صابریان روز چهارشنبه در نشست خبری که در محل اورژانس برگزار شد، افزود: وقتی فردی دچار حادثه می شود هنگام تماس با 115 از طریق موبایل و تلفن ثابت سرویس مکان یاب اورژانس بدون نیاز به اینترنت فعال شده و لوکیشن محل مورد نظر شناسایی و زمان رسیدن را بالین بیمار به سرعت انجام می شود.
صابریان ادامه داد: اکنون زمان رسیدن بر بالین بیمار توسط همکاران اورژانس حدود 13 دقیقه است که با فعال شدن سرویس مکان یاب سه دقیقه کاهش می یابد.
وی تصریح کرد: سرویس مکان یاب اورژانس اکنون در استان های تبریز، تهران، مازندران، خراسان جنوبی، قم، اراک و غیره فعال شده و در واقع با ایجاد این سیستم دسترسی به بیمار راحت تر و خدمات به مددجو با آرامش بیشتری انجام می شود.
سرعت عمل فرآیند واکسیناسیون در پایگاههای اورژانس
صابریان اظهار داشت: اکنون پایگاههای اورژانس با سرعت عمل بیشتری فرآیند واکسیناسیون کرونا را انجام می دهند و اکنون در تهران 27 پایگاه اورژانس، 6 مرکز خودرویی، چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس و چهار دستگاه نیز آمبولانس امور واکسیناسیون را انجام می دهند.
وی افزود: 16پاپگاه اورژانس نیز در استان خوزستان فعال شده و سرعت واکسیناسیون کرونا افزایش یافته است.
صابریان ادامه داد: 17 نفر از همکاران اورژانس نیز بر اثر ابتلا به کرونا شهید شدند.
کمبود پایگاه نداریم
به گفته سرپرست اورژانس کشور، اکنون کمبود پایگاه اورژانس نداریم و در کل کشور 3200 پایگاه و پنج هزار آمبولانس وجود دارد اما با توجه به وضعیت کرونا لازم است تعداد آمبولانس ها را افزایش دهیم.
به گزارش ایرنا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه 11 مرداد ماه ضمن موافقت با درخواست استعفای پیرحسین کولیوند از ریاست سازمان اورژانس کشور، پیمان صابریان را به عنوان سرپرست این سازمان منصوب کرد.
کولیوند از مرداد سال 1395 ریاست سازمان اورژانس کشور را برعهده دارد.

http://www.banounews.ir/fa/News/637180/سرویس-مکان-یاب-اورژانس-کشور-فعال-شد
بستن   چاپ