آریا بانو

آخرين مطالب

7 نشانه اینکه فرزندتان عمیقاً شما را دوست دارد روانشناسي

7 نشانه اینکه فرزندتان عمیقاً شما را دوست دارد
  بزرگنمايي:

آریا بانو - همشهری آنلاین / وظایف والدین برای تربیت فرزندان بسیار سخت و مملو از شک و تردید است. یکی از سوالات رایج بسیاری از والدین این است که از خود می‌پرسند: آیا فرزندم واقعاً مرا دوست دارد؟

آریا بانو


پاسخ به این سوال که آیا فرزندم واقعاً مرا دوست دارد؟ اغلب می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا کودکان احساسات خود را متفاوت از بزرگسالان بیان می کنند. با این حال، علم روانشناسی شاخص هایی ارائه می دهد که می تواند به رمزگشایی ابراز عشق کودک شما کمک کند.
طبق تحقیقات روانشناسی، در این مقاله به 7 نشانه ظریف و در عین حال عمیقی می پردازیم که نشان می دهد کودکتان در قلبش عشق بی‌نهایت به شما دارد.
1) تماس چشمی
کمتر چیزی به اندازه نگاه یک کودک قدرتمند است.
تماس چشمی فقط یک عمل ساده نیست. این یک شکل قدرتمند از ارتباط غیر کلامی است. به گفته روانشناسان، نقش بسزایی در ابراز احساسات دارد و در مورد کودکان اغلب نشانه بارز محبت است.
وقتی فرزندتان به چشمان شما نگاه می کند، فقط به دنبال جلب توجه نیست. آنها سعی می کنند در سطح عمیق تری با شما ارتباط برقرار کنند. این ارتباط بی‌صدا گاهی اوقات می‌تواند بیش از کلماتی باشد که همیشه می‌توانستند بیان کند.
اگر کودک شما در طول مکالمه یا حتی در سکوت با شما تماس چشمی برقرار می کند، این نشانه قوی از عشق او به شما است. آنها به شما اعتماد دارند، برای حضور شما ارزش قائل هستند و سعی می کنند احساسات شما را درک کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند.
به یاد داشته باشید که هر کودکی متفاوت است. اگر کودک شما تماس چشمی زیادی برقرار نمی کند، لزوماً به این معنی نیست که شما را عمیقاً دوست ندارد. آنها ممکن است عشق خود را به روش های دیگری ابراز کنند. درست مانند بزرگسالان، کودکان نیز روش های منحصر به فرد خود را برای ابراز احساسات دارند.
2) به دنبال آرامش و اطمینان از سوی شما هستند
در دوران کودکی، پستی و بلندی ها وجود دارد. و در دوران پستی، کودکان اغلب به دنبال آرامش از کسانی هستند که بیشتر به آنها اعتماد دارند و دوستشان دارند.
روانشناسی پیشنهاد می کند که اگر فرزندتان در مواقع ناراحت کننده به دنبال آرامش از سوی شما باشد، این نشانه قوی از عشق عمیق او به شما است.
3) وسایل خود را با شما به اشتراک می گذارند
اشتراک‌گذاری ممکن است برای ما بزرگ‌سالان کار ساده‌ای به نظر برسد، اما برای بچه‌ها کار بزرگی است. این فقط برای تحویل دادن یک اسباب بازی یا تکه ای از آب نبات مورد علاقه آنها نیست، بلکه نشان دادن اعتماد، همدلی و محبت است.
طبق یک مطالعه، مشاهده شده است که کودکان 19 ماهه غذای خود را با بزرگسالان تقسیم می کنند، حتی زمانی که خودشان گرسنه هستند. این از خودگذشتگی اغلب نشانه محبت عمیق آنهاست.
اگر فرزندتان مایل است دارایی های ارزشمند خود را با شما به اشتراک بگذارد، این نشانه واضحی است که برای شما ارزش قائل است و شما را دوست دارد. آنها آنقدر به شما اعتماد دارند که به شما اجازه ورود به دنیای کوچک گنجینه هایشان را بدهند.
بنابراین دفعه بعد که فرزندتان اسباب‌بازی مورد علاقه‌اش یا آخرین تکه شکلاتش را به شما پیشنهاد می‌کند، به یاد داشته باشید، این فقط اشتراک‌گذاری نیست. این بیان عشق عمیق است.
4) نسبت به شما همدلی نشان می دهند
همدلی یک احساس قدرتمند است و وقتی از سمت فرزند شما می آید، حتی خاص تر است.
وقتی فرزندتان می تواند احساسات شما را حس کند و به آنها واکنش نشان دهد، این نشانه واضحی از ارتباط عمیق او با شما است. چه احساس شادی داشته یا یک روز سخت داشته باشید، اگر آنها بر این اساس واکنش نشان دهند - با به اشتراک گذاشتن شادی شما یا تلاش برای آرامش شما - نشان دهنده عشق و نگرانی آنها نسبت به شما است.
اگر فرزندتان هنگام غمگینی شما را در آغوش می گیرد یا در هنگام شادی با شما جشن می گیرد، این راه اوست که نشان می دهد شما را دوست دارد و با احساسات شما هماهنگ است.
این رفتار همدلانه نه تنها نشانه زیبایی از عشق آنها به شما، بلکه بلوغ عاطفی آنهاست. این گواهی بر توانایی آنها در درک و پاسخ به احساسات - احساسات خود و دیگران است.
5) آنها شما را در دنیای خود قرار می دهند
چیزی فوق‌العاده دلچسب در مورد گنجاندن شما در دنیای فرزندتان وجود دارد.
دنیای کودک شما مملو از تخیل، رویاها و شگفتی های کوچکی است که مختص اوست. وقتی وقت می گذارند تا شما را به این دنیای خصوصی بکشانند، مثل این است که یک کلید گرانبها به شما می دهند. کلیدی برای افکار، رویاهایشان، ترس ها و شادی هایشان.
آنها ممکن است شما را به یک مهمانی چای فرضی دعوت کنند، داستان هایی را در مورد دوستان خیالی خود به اشتراک بگذارد، یا به سادگی درباره روزشان در مدرسه صحبت کند. اینها ممکن است چیزهای کوچکی به نظر برسند، اما در واقعیت، آنها چیزی بسیار صمیمی را به اشتراک می گذارند - تجربیات و افکار شخصی خود.
وقتی فرزندتان شما را به دنیای خود راه می دهد، نشانه عشق و اعتماد عمیق آنهاست. آنها شما را به عنوان فردی امن می بینند، کسی که می توانند به او اعتماد کنند و ارزشمندترین افکار خود را با او در میان بگذارند.
6) آینه رفتار شما هستند
کودکان مانند اسفنج هستند، آنها همه چیز را در اطراف خود جذب می کنند. یکی از مهمترین تأثیرات در زندگی کودک، والدین آنها هستند. آنها ما را از نزدیک تماشا می کنند و اغلب از اعمال، کلمات و حتی احساسات ما تقلید می کنند.
وقتی فرزند شما رفتار شما را منعکس می کند، این فقط تقلید نیست. این نشانه پیوند عمیق و عشق است. آنها به شما به عنوان الگوی خود نگاه می کنند و سعی می کنند از شما الگوبرداری کنند، زیرا برای آنها شما بهترین هستید!
این آینه بودن نشانه قابل توجهی است که آنها نه تنها شما را دوست دارند بلکه به شما احترام می گذارند و شما را تحسین می کنند. بنابراین دفعه بعد که کودکتان را در حال تقلید از اعمال یا عباراتتان دیدید، آن را به عنوان یک تعریف محبت آمیز تلقی کنید.
7) محبت خود را آشکارا ابراز می کنند
گاهی اوقات، آشکارترین نشانه ها، نشانه هایی هستند که ما از آنها غافل می شویم.
اگر فرزندتان به شما می‌گوید دوستتان دارد، به‌طور تصادفی شما را در آغوش می‌گیرد، یا هر نوع محبت فیزیکی یا کلامی دیگری از خود نشان می‌دهد، آن را مهم در نظر بگیرید. این روش آنها برای ابراز عشقشان به شماست.
کودکان به طرز باورنکردنی با احساسات خود صادق هستند. اگر بگویند دوستت دارم، از ته دل منظورشان این است.
هرگز این اظهارات ساده عشق را دست کم نگیرید. آنها ناب ترین و زیباترین تأییدهای عشق عمیق فرزند شما به شما هستند.

لینک کوتاه:
https://www.aryabanoo.ir/Fa/News/1211991/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سکانسی دیدنی از فیلم «بیرو» که این روزها به واقعیت تبدیل شد

انتقادهای تند لینکر و ریچاردز از ساوتگیت به دلیل عملکرد ضعیف انگلیس در یورو 2024

قرارداد یحیی در تهران بسته شد

یک سوال بزرگ؛ چرا گل هلند به فرانسه مردود اعلام شد؟

قرارداد شمسایی به زودی تمدید می‌شود

پرتغال شانس اول قهرمانی یورو است

ستاره پرتغال: می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم

جشن قهرمانی پرسپولیس دردسرساز شد

چهره ها/ عکس جالبی که منوچهر هادی از دخترش منتشر کرد

ترکیب برنده نوید و پیمان

برگی از تاریخ/ کدام شهید لقب «اینشتین» گرفته بود؟

میدانید که وحشی ترین حیوان جهان چیست؟

یکی از مرتفع ترین پل های راه آهن در گوئیژو

گوناگون/ بازسازی چهره قدیمی‌ترین انسان هوشمند؛ آیا این چهره آدم ابوالبشر است؟

شهری عجیب که تمام شهروندان آن در یک ساختمان زندگی می‌کنند!

خورش مرغ افشاری؛ طعمی که از یادتان نمی‌رود!

زیبایی شفق قطبی را ببینید

بگذار سقوط کنی

فاجعه برای عربستان؛ 16 باشگاه حق خرید بازیکن ندارند

گل اول بلژیک به رومانی توسط یوری تیلمانس در دقیقه 2

تاج: قرارداد شمسایی امضا می‌شود

شگفتی‌سازهای تاریخ جام ملت‌های اروپا

تحلیل دژاگه و عزیزی از دیدار ترکیه - پرتغال یورو 2024

تمجید سرمربی پرتغال از رونالدو؛ او بزرگی‌اش را نشان داد

مونتلا: وقتی می‌بازیم من دشمن شماره یک می‌شوم!

اگر مارادونا سرمربی مارادونا بود!

گزارش زنده؛ بلژیک 1 - 0 رومانی

اولین بمب نقل و انتقالات؛ یحیی رو نیمکت فولاد

برای چی می‌خندی؟!

اونقدر ازت متنفرم که حاضرم خودم بکشمت!

گفتم که بوی زلفت، گمراه عالمم کرد

سکانسی از شرافت، اخلاق و مسئولیت پذیری!

تو زندگی یک اشتباه بزرگ رو فقط یکبار میشه انجام داد!

اجرای آهنگ «مجنون نبودم» با فلوت نوازی سینا ذکایی

کاری زیبا و پر از احساس با نوای ویولن

محاکمه مامور پلیس به اتهام شلیک مرگبار به مظنون فراری

ایده بازی؛ نقاشی چند نوع غذا فقط با استفاده از مثلث

هنرنمایی شهروند چینی در به تصویر کشیدن رنج کودکان غزه

تصادف اتوبوس با ساختمان یک بانک در چین

ویدیویی وایرال شده از ورود ماهی به خانه ای سیل زده در ترکیه

هیجان افراد مبتلا به کوررنگی با دیدن رنگ برای اولین بار!

صدای پرندگانی که در جنگل های هیرکانی شنیده میشود

ریزش کوه در کنار جاده!

دریاچه دو قلو با پدیده ای عجیب

پرشی ناموفق از حلقه آتشین که دردسرساز شد

آموزش قیمه شاه عباسی یا قیمه لاپلو

تأثیر داروهای شیمیایی بر روی قلب در طب سنتی

7 نشانه که نیاز جدی به استراحت ذهنی دارید

فضاپیمای ناسا از راز طوفان‌های زحل پرده برمی‌دارد

بازسازی چهره قدیمی‌ترین انسان هوشمند/ آیا این چهره آدم ابوالبشر است؟