آریا بانو

آخرين مطالب

بهترین فیلم و سریال‌های بازیگر معروف «یانگوم؛ جواهری در قصر» فرهنگی هنری

بهترین فیلم و سریال‌های بازیگر معروف «یانگوم؛ جواهری در قصر»
  بزرگنمايي:

آریا بانو - ملو فیلم/ بهترین فیلم های لی یونگ آئه چه هستند؟ لی یونگ آئه یکی از بازیگران زن کشور کره است که با حضور در سریال جواهری در قصر به محبوبیت بسیار بالایی دست پیدا کرد.
آئه بعد از پخش سریال جواهری در قصر در ایران نیز توانست طرفداران زیادی پیدا کند. این بازیگر در عرصه بین‌المللی نیز به محبوبیت بسیار بالایی رسید.
در ادامه می‌خواهیم بهترین فیلم های لی یونگ آئه را به شما مخاطبان معرفی کنیم.
جواهری در قصر
سال‌های انتشار:2003 - 2004محصول:کره جنوبی
جواهری در قصر (A Jewel in the Palace) یکی از محبوب‌ترین سریال‌های کره ای محسوب می‌شود که به موفقیت تجاری بزرگی دست پیدا کرد. سریال جواهری در قصر از سال 2003 توسط شبکه ام بی سی شروع به پخش کرد و بعد از 54 قسمت به پایان رسید.
وظیفه کارگردانی این سریال برعهده لی بیونگ هون قرار داشت. کیم یونگ هیون نیز نویسنده این سریال تماشایی بود. سریال جواهری در قصر به محبوبیت بسیار بالایی رسید و نمرات خوبی را از سوی منتقدان دریافت کرد. لازم به ذکر است که این سریال با بودجه تولید 15 میلیون دلاری، حدود 103 میلیون دلار درآمدزایی کرد.
ازجمله بازیگرانی که در سریال جواهری در قصر به ایفای نقش پرداختند می‌توان به لی یونگ آئه، جی جین هی، پارک ایون هی، هنگ ری نا و ایم هو اشاره کرد.
خلاصه داستان این سریال بدین شرح است: این سریال ماجرای واقعی زنی به نام یانگوم را نشان می‌دهد که نخستین و احتمالاً تنها زنی است که نامش در تاریخ به‌عنوان پزشک خصوصی پادشاه ثبت شده ‌است. ماجرا در زمان امپراطوری چوسان جریان دارد؛ زمانی که جامعه سیستم طبقاتی دارد و سنت‌های مردسالارانه بر آن حکمفرماست. این دوره از تاریخ هر چند از نظر اقتصادی در وضعیت مساعدی به سر می‌برد، اما به دلیل درگیری‌های داخلی بر سر قدرت میان خانواده سلطنتی و دولت از ثبات سیاسی برخوردار نیست.
منطقه امنیتی مشترک
سال انتشار:2000محصول:کره جنوبی
منطقه امنیتی مشترک (Joint Security Area‎) جزو بهترین فیلم های لی یونگ آئه محسوب می‌شود که در سال 2000 اکران شد. وظیفه کارگردانی و نویسندگی این فیلم برعهده پارک چان ووک قرار داشت. چان ووک در امر نویسندگی تنها نبود و نویسندگانی چون کیم هیون سوک، جونگ سئونگ سان و لی مو یئونگ نیز او را همراهی کردند. لی یون نیز به‌عنوان تهیه‌کننده در این پروژه همکاری داشت.
فیلم منطقه امنیتی مشترک نمرات بسیار خوبی را دریافت کرد و نظرات مثبت منتقدان را به سمت خود جلب کرد. از این فیلم در زمینه‌های فیلم‌نامه، عملکرد گروه بازیگری و کارگردانی مورد تحسین قرار گرفت. این فیلم چیزی در حدود 3 میلیون دلار در گیشه فروش کرد.
ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به لی یونگ آئه، سونگ کانگ هو، لی بیونگ هان و شین ها کیون اشاره کرد.
خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: در کنار پل معروفی به نام «بدون بازگشت» در پونونجوم که در ناحیه دمیلیتیزه بین کره شمالی و کره جنوبی قرار دارد یک گارد مرزی توسط گلوله کشته می‌شود. از طرفی شمشیر یک سرباز کره جنوبی در محل حادثه وجود دارد؛ به همین دلیل هر دو کشور کره شمالی و جنوبی این اقدام را تحریکآمی‌ز در نظر می‌گیرند و مقامات هر دو کشور برای حل این مشکل به NNSC درخواست می‌دهند تا این امور را بررسی کند.
سایمدانگ
سال‌های انتشار:2017محصول:کره جنوبی
سایمدانگ، خاطرات درخشان (Saimdang: Soulmates Across Time) یکی از بهترین سریال های لی یونگ آئه به حساب می‌آید که پخش آن از سال 2017 توسط شبکه اس بی اس آغاز شد و پس از 28 قسمت به اتمام رسید.
وظیفه کارگردانی این سریال برعهده یون سانگ هو قرار داشت؛ داستان سریال سایمدانگ، خاطرات درخشان نیز توسط پارک ایون ریونگ به رشته تحریر درآمد. سریال خاطرات درخشان موفق شد توجه مخاطبان زیادی را به سمت خود جلب کند. ازجمله بازیگرانی که در این سریال به ایفای نقش پرداختند می‌توان به لی یونگ آئه، سونگ سئونگ هیون، یانگ سه جون و اوه یون آه اشاره کرد.
خلاصه داستان سریال سایمدانگ، خاطرات درخشان بدین شرح است: پروفسور هنر سو جی یون دفترچه خاطرات سایمدانگ را در ایتالیا پیدا می‌کند و تلاش در پی بردن به راز خاطرات این دفترچه دارد. او با خاطرات دفترچه همراه می‌شود و در دل تاریخ می‌رود. در این سریال شاهد روایت زندگی پرافتخار و عاشقانه نابغه هنر، شین سایمدانگ و لی گیوم در عصر چوسون هستیم.
همدردی با بانوی انتقام
سال انتشار:2005محصول:کره جنوبی
بانوی انتقام (Lady Vengeance) یک فیلم جنایی و هیجانی به کارگردانی و نویسندگی پارک چان ووک است که در سال 2005 اکران شد. جئونگ سئو کیونگ در امر نویسندگی چان ووک را همراهی کرد. جو یئونگ-ووک و لی ته هون نیز تهیه‌کنندگان فیلم بانوی انتقام بودند.
فیلم بانوی انتقام توانست با دیدگاه‌های مثبت منتقدان روبه‌رو شود و به دلیل ریتم داستانی جذاب و بازی عالی گروه بازیگری مورد تحسین قرار بگیرد. این فیلم در گیشه نیز بسیار موفق بود و توانست مخاطبان زیادی را به سمت سالن‌های سینما جذاب کند؛ فیلم بانوی انتقام که با بودجه 4.5 میلیون دلاری تولید شده بود، حدود 23 میلیون دلار فروش کرد.
ازجمله بازیگرانی که در این فیلم حضور داشتند می‌توان به لی یونگ آئه، کیم بیونگ اوکی، نام ایل وو و چویی مین سیک اشاره کرد.
خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: زنی به اسم گیوم جا پس از 13 سال حبس کشیدن در زندان به جرم آدم‌ربایی و قتل یک پسربچه، اکنون آزاد شده و تصمیم دارد سر و سامانی به زندگی خود بدهد.
یک روز خوب بهاری
سال انتشار:2001محصول:کره جنوبی
یک روز خوب بهار (One Fine Spring Day) جزو بهترین فیلم های لی یونگ آئه محسوب می‌شود که در سال 2001 اکران شد. وظیفه کارگردانی این سریال برعهده هور جین هو قرار داشت. فیلم‌نامه این فیلم توسط ریو جانگ ها، لی سوک یون، شون جون هو و هور جین هو نوشته شد.
فیلم یک روز خوب بهار پس از اکران واکنش‌های مختلف منتقدان را به همراه داشت؛ منتقدان از عملکرد گروه بازیگری تمجید کردند، اما فیلم‌نامه‌ آن را دارای ایرادات مختلفی دانستند. لی یونگ آئه، یو جی تائه، پارک این هوان و شین شین آئه ازجمله بازیگرانی هستند که در این فیلم حضور داشتند.
خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: مهندس صدا، سانگ وو با یک دی جی محلی به نام یون سو آشنا می‌شود و از او درخواست صدای طبیعت می‌کند.
آخرین هدیه
سال انتشار:2001محصول:کره جنوبی
آخرین هدیه (Last Present) فیلمی به کارگردانی اوه کی هوان است که در سال 2001 اکران شد. پارک جونگ وو وظیفه نگارش فیلم‌نامه این اثر را برعهده داشت.
فیلم آخرین هدیه پس اکران با واکنش‌های گوناگونی از سوی منتقدان مواجه شد و نتوانست نظرات مثبت مخاطبان را به سمت خود جلب کند. منتقدان فیلم‌نامه این فیلم را دارای ایراداتی اساسی دانسته و آن را گنگ توصیف کردند. ازجمله مهم‌ترین بازیگرانی که در این فیلم به ایفای نقش پرداختند می‌توان به لی یونگ آئه، گونگ هیون جین، لی یونگ جائه و کوان هائه هیو اشاره کرد.
خلاصه داستان فیلم آخرین بدین شرح است: این فیلم عاشقانه داستان یک کمدین به نام یونگ کی و همسر پررنجش، یونگ یئون را به تصویر می‌کشد. هر دوی آن‌ها برای ازدواج از والدینشان سرپیچی کردند، اما به‌نظر می‌رسد ترس والدینشان از اینکه اوضاع میان آن‌ها به خوبی پیش نرود، در حال تحقق است.
منو ببر خونه
سال انتشار:2019محصول:کره جنوبی
منو ببر خونه (Bring Me Home) نیز شایستگی حضور در لیست بهترین فیلم های لی یونگ آئه را داراست. وظیفه کارگردانی و نویسندگی این فیلم برعهده کیم سئونگ وو قرار داشت. پارک سی جون نیز تهیه‌کننده این فیلم بود.
فیلم پیدایم کن در زمینه عملکرد گروه بازیگری مورد تحسین قرار گرفت، اما درمجموع نتوانست نمرات چندان خوبی را از جانب منتقدان دریافت کند. این فیلم حدود 4 میلیون دلار در گیشه فروش کرد. ازجمله بازیگرانی که در این فیلم حضور داشتند می‌توان به لی یونگ آئه، یو جائه میونگ، پارک هائه جون و لی وون گئون اشاره کرد.
خلاصه داستان این فیلم بدین شرح است: یونگ یئون از شش سال قبل که پسرش ناپدید شد، بی‌وقفه به دنبال او بود. یک روز او ناگهان اخباری ناشناس درباره محل اقامت وی دریافت می‌کند که او را به یک دهکده ماهیگیری هدایت می‌کند.

لینک کوتاه:
https://www.aryabanoo.ir/Fa/News/961559/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سردار رادان: امسال حالِ مال‌خران را ناخوش می‌کنیم

نحوه صحیح برخورد با خطای فرزند

روش تهیه یک پیتزای فوری

بایدها و نبایدهای مهم درباره خرید ضدآفتاب مناسب

جشن «خانه سینما» امسال متفاوت برگزار می شود

ما نادم و پشیمانیم؛ از عزت الله انتظامی تا پرویز پرستویی

رئیس گشت ارشاد مسئولان، خیالِ گزارشگران فساد را راحت کرد

آسمان مشهد نورافشانی شد

حکمت/ حد و حدود مهربانی پدر با خانواده

همبرگرخورها بخوانند!

نان تابه ای با مغز سبزیجات

اسفناج پلوی مجلسی به روش شیرازی

مصرف چای ترش برای لاغری

انتشار عکس کودکان در فضای مجازی توسط والدین کار درستی است؟

موارد منع نکاح چیست؟

وقتی یک پری‌دریایی عاشق یک مرد خوش‌تیپ شود

بالاخره شوخی‌های جنسی روی صحنه تئاتر باشد یا نباشد؟

اژه‌ای برای مقابله با ناهنجاری‌ها نسخه پیچید

عشق قدیمی به دختر عمو انگیزه‌ای برای جنایت

مولودی‌خوانی زیبای کربلایی حسین طاهری با لهجه آبادانی

اگر ساق پایتان درد می‌کند این مطلب را بخوانید

دختر دونده ایران رکورد ملی 100 متر را شکست

خرده روایت‌های بانوی آمریکایی از ازدواجش با یک ایرانی

«سریع و خشن 10»؛ یک فیلم چرند جذاب!

انتقاد مدیرعامل سابق فارابی از برخورد با مفاهیم دینی در آثار سینمایی

مرضیه برومند: از شکاف بین سینماگران و مسئولان عمیقا رنج می‌کشم

آمدم ای شاه پناهم بده؛ حال و هوای حرم رضوی در شب ولادت امام مهربانی‌ها

سرخوردن خودرو در جاده برفی

کیمچی ترب سفید ساده به روش کره ای

با این خشکبار خوشمزه خطر بیماری قلبی را کم کنید

حمایت ویژه بیمه‌ای از زنان در دوره بارداری و شیردهی

خلاء سیاستی در زمینه حکمرانی زنان از نظر رییس فراکسیون زنان مجلس

از شدت عصبانیت می خواست منو هم بزنه!

عواقب قتل هولناک یک سلبریتی

صوت/ ما محب اهل بیت هستیم

استوری/ بابا رضا چه حرم نازی داری...

اکبر جوجه خانگی مخصوص به روش گلوگاه

یک شام ساده و لذیذ

راز خوشمزه شدن سس

اگر اضطراب دارید چای نخورید

چند قسمت تا اتمام سریال جنجالی «رهایم کن» مانده است؟

فرآیند اشتغال تنها با داشتن «شغل کامل» نهایی می‌شود

ورود نخستین کاروان زائران ایرانی به مکه مکرمه

«حوض ماهی» آرامگاه سعدی خشکید

مولودی خوانی حاج عبدالرضا هلالی؛ "فتوکلت علی الله جانان منی"

صوت/ «جونم وای عمرم بیتابم» با نوای محمود کریمی

با این میوه تابستانی فشار خون خود را کم کنید

دردسر تقلید دختربچه از مادرش در آرایشگاه زنانه

گلدوزی با دست به آسان ترین روش ممکن

مظلوم تر از ما پسرا وجود نداره!