آریا بانو

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

آریا بانو - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

آریا بانو - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

آریا بانو - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

آریا بانو - تهران- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

صدور بیش از ۹۰۰ گواهی به صورت مجازی، پایان کار اولین همایش ملی تنوع زیستی

آریا بانو - دبیر اولین همایش ملی تنوع زیستی گفت: با صدور بیش از ۹۰۰ گواهی برای شرکت کنندگان در همایش و کارگاه های آموزشی، و نیز ارائه دهندگان مقالات فعالیت دبیرخانه عامی اولین همایش ملی تنوع زیستی به کار خود پایان داد.

نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب

آریا بانو - معاون محیط زیست دریایی و تالاب ها از برگزاری مجازی نخستین جشنواره آثار خبری برای فعالین خبر و رسانه در حوزه آب و تالاب در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ آذر ‌ماه سال جاری، توسط طرح حفاظت از تالاب‌های ایران و با مشارکت دفتر روابط عمومی و امور رسانه سازمان حفاظت محیط زیست در سه بخش: خبر و گزارش، عکس و اینفوگرافیک، فیلم و موشن گرافیک خبر داد.

رایزنی محیط زیست برای بودجه سال آینده مقابله با گرد و غبار

آریا بانو - مدیر کارگروه ملی مقابله با پدیده گرد و غبار کشور گفت: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به‌صورت مستقیم به بودجه مقابله با پدیده گرد و غبار اشاره نشده است اما پیش‌بینی می‌شود که این بودجه تقریبا مشابه بودجه سال ۱۳۹۹ باشد.

جرائم کیفری برای آلوده‌کنندگان خاک

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: به‌طور کلی عمده عوامل آلودگی و تخریب خاک استان قزوین، استقرار تعداد زیادی شهرک‌های صنعتی و صنایع و فعالیت‌های معدن‌کاوی و صنایع وابسته است. قانون حفاظت از خاک سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید؛ در این قانون جرائم کیفری برای آلوده‌کنندگان خاک پیش‌بینی شده است.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

آریا بانو - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

آریا بانو - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

کلید شناسایی یوزپلنگ های مشاهده شده جدید

آریا بانو - ‎امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: تصاویر جذاب هفته گذشته از دو یوزپلنگ جوان که همه معتقد بودیم به تازگی مستقل شده اند و تقدیم نگاه علاقمندان شدمورد بررسی قرارگرفت.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

آریا بانو - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

تلف شدن ببر باغ وحش ارم

آریا بانو - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: بنا بر اعلام مدیریت باغ وحش پارک ارم، ماده ببر این باغ وحش صبح امروز جمعه ۱۴ آذرماه تلف شده است .

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

آریا بانو - عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

آریا بانو - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

آریا بانو - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

آریا بانو - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

آریا بانو - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

آریا بانو - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

آریا بانو - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

آریا بانو - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

آریا بانو - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

آریا بانو - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

آریا بانو - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم آنلاین شدند

آریا بانو - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با هماهنگی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین ۱۸واحد صنعتی بزرگ استان قزوین مجهز به سیستم برخط کنترل آلاینده های محیط زیست شدند.

ساير مطالب

پایان حواشی مجازی ستاره‌های استقلال/ یزدانی در کنار مهدی پور قرار گرفت

چرا منشا، مس را به پرسپولیس ترجیح داد؟

شوخی تند توخل با لوکاکو

صدای اسطوره بایرن‌مونیخ درآمد

تلاش عجیب یک باشگاه برای لیگ برتری شدن

انتقاد تند یک پرسپولیسی از درآمد فوتبالیست‌ها

انتقال پدیده لیگ یک به پرسپولیس غیرممکن شد

پرسپولیس خانه اول و آخر من است

حضور کاسیانو، مهاجم مدنظر پرسپولیس در تمرینات تیم ویزلا پرتغال

پیغام جدید گل‌محمدی به پرسپولیسی‌‌ها

درخشش رویایی نماینده شایسته فوتبال ایران در اروپا

پراید شده 220 میلیون؛ از فوتبال چه انتظاری دارید؟

دو تیم عربی به دنبال ستاره منچستریونایتد

جایگزین احتمالی کاپیتان استقلال کیست؟

تیم بازیکن سابق پرسپولیس مشخص شد

بازیکن مس ماندنی شد

مشکلات فدراسیون کوهنوردی در فصل صعود به قله دماوند/ زارعی: نقش یک رفتگر را داریم

کاپیتان‌های سابق تیم‌ملی در رادار باشگاه تهرانی

فراخوان مجمع عمومی انتخاباتی فدراسیون فوتبال

پاداش فدراسیون جهانی والیبال به فیلیپین

بررسی عملکرد تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها

اعتراض امید عالیشاه به قانون سقف قرارداد

یک خبر غیرمنتظره در مورد سرمربی جوان بایرن!

ساپینتو باعث جدایی گیتاریست استقلال می‌شود

تحلیل عجیب اسکوچیچ قبل از جام جهانی

بایرن پیشنهاد سوم بارسلونا برای لواندوفسکی را رد کرد

تکلیف مهاجم جنجالی پرسپولیس مشخص شد

مدافع پرسپولیس آبی پوش شد

بایرن‌مونیخ در آزادی 6 گل خورد

اولین محک گرایی و ساروی در آخرین تورنمنت بین‌المللی پیش از بلگراد

لیونل مسی- رونالدو/ آخرالزمان بالاخره فرا رسید!

مجری تلویزیون به سرطان خون مبتلا شد

عابدزاده الان بازی می‌کرد 100 میلیارد می‌ارزید

حمایت دور از انتظار علی دایی از یک اتفاق فاجعه بار

روزهای حساس برای حضور در ویمبلدون

تبرئه ستاره لیگ برتری از اتهام سنگین

سپاهان چراغ خاموش بازیکن جذب می‌کند!

روی کنت، همان روی کین است

تاثیر مهم پدر مهدی‌پور در قهرمانی استقلال

انتقال بزرگ آبی‌ها

من برای استقلال بازیکن نمی‌خرم

رونمایی رسمی از خرید جدید استقلال

رسمی؛ ستاره بلژیکی به اینترمیلان پیوست

محال است برای این تیم بازی کنم

چرا قرارداد استقلال با وریا غفوری تمدید نشده است؟

تیم‌ملی ایران برابر آفریقایی‌ها شیر می‌شود

مدافع استقلال تمدید کرد

واکنش باشگاه پیکان به برکناری عطابخش

مراسم معارفه حمید مطهری برگزار شد

بازیکن استقلال درخواست جدایی داد

هایجک بزرگ بارسلونا؛ ستاره برزیلی در راه نوکمپ!

ستاره سرخ‌ها: عبادت کردن به من قدرت می‌دهد

واکنش گل‌محمدی به جدایی مهاجم پرسپولیس

بازیکن سابق پرسپولیس در رویای قهرمانی با نساجی

نساجی مرا به پرسپولیس رساند

بازی دوستانه ربطی به سیاست ندارد

به استقلالی‌ها تبریک می‌گویم

چرا حمید مطهری هدایت نساجی را پذیرفت؟

واکنش بازیکن استقلال به انتخاب ساپینتو

چرا خریدهای جدید بارسلونا رسمی نمی‌شوند؟

استقبال از ستاره مغضوب؛ بازگشت برای جبران

بازیکن خارجی پرسپولیس هفته آینده در تهران

آخرین‌خبرها در مورد رضا اسدی و پرسپولیس

تکلیف مدافع آبی‌ها روشن شد

قرارداد منشا با مس رفسنجان تمدید شد

رونمایی بالیوودی باشگاه چنای هند از وفا هخامنش

دلالان تعیین کننده‌تر از مربیان در نقل و انتقالات فوتبال

کاری می‌کنیم کسی جرأت نزدیک شدن به قلمرو ما را نداشته باشد

مدافعی که می‌خواهد کریستیانو رونالدو باشد

مردم چند سال باید بدوند؟

ورق برگشت؛ دمبله در آستانه تمدید با بارسلونا

ویدئوی جالب باشگاه پورتو از مهدی طارمی به بهانه حضور در تیم منتخب فصل 22-2021 لیگ پرتغال

پست خداحافظی حامد لک با هواداران پرسپولیس

دلیل غیبت ماجدی و استیلی در جلسه با مهدوی کیا چه بود؟

قلعه نویی: بمب نقل‌وانتقالاتی؟ گل‌گهر هنوز ترقه هم نزده!

سومین عمل رباط صلیبی آقای گل پرسپولیس

میلان قراردادش با پوما را تمدید کرد

ستاره ملی‌پوش بایرن‌مونیخ درباره انتقادات: هنوز همان بازیکن با کیفیت هستم

یک سوال از مدیران استقلال: «نگران نباشید» یعنی چه؟

بسکتبال نوجوانان آسیا/ دختران ایران در جایگاه پنجم ایستادند

گل‌محمدی: سه بازیکن دیگر نیاز داریم/ بعد از تکمیل تیم تمرینات را شروع می‌کنیم

می‌گویند مسئله شرعی وجود دارد؛ چطور در کنسرت‌ها بانوان حضور دارند؟!/ ویدئو

انتقاد قهرمان پارالمپیک از «جوکر»

عمق خط حمله کنونی تیم ملی برزیل

استقلال به دنبال جذب احسان پهلوان/ او به‌تازگی به فولاد خوزستان پیوسته است

نساجی جوان‌هایش را حفظ می‌کند

تلویزیون جام جهانی را پخش نمی‌کند؟

خداحافظی ملی‌پوش فوتسال از تیم ملی

طارمی پادشاه جدید فوتبال

آشنایی با سرمربی تراکتور؛ از بردیف کابوس وار تا رواشناس و بازیکن ساز در مستطیل سبز

حضور رئیس فدراسیون والیبال در تمرین بانوان: نترسید و مفت نبازید

ساپینتو بازیکن جنجالی را فراخواند؛ حضور گزینه پرسپولیس در جمع آبی‌ها

پیشکسوت پرسپولیس دستیار مطهری شد

تکذیب عضویت عضو کمیته انتخابات فدراسیون فوتبال در سازمان لیگ

آزمون: می خواهیم در تاجیکستان ارزش و اعتبار تیم ملی را بالا ببریم

روش بحث‌انگیز انتقال بازیکنان و فسخ قرارداد در لیگ برتر فوتبال ایران

انتخابی تیم‌ملی دوومیدانی؛ رکوردشکنی بانوان

مشکلات فدراسیون عزیزی‌خادم از زبان ماجدی

شوک به آث‌میلان؛ ستاره پرتغالی پرید!

بارسلونا - آث‌میلان در راه است