آریا بانو

آخرين مطالب

چگونه می‌توانیم مادران شادی باشیم؟ خانواده

چگونه می‌توانیم مادران شادی باشیم؟
  بزرگنمايي:

آریا بانو - نمناک / داشتن کودک می‌تواند منبع بزرگی از شادی و خوشحالی در زندگی شما باشد، اما می‌تواند استرس زیادی برای والدین داشته باشد؛ اگر احساس خستگی زیادی دارید، می‌توانید یاد بگیرید که چطور خود را سالم نگه دارید. یاد بگیرید چطور به عنوان یک والد مسئول، شادتر و سالم‌تر باشید. همچنین کاری که می‌توانید برای خودتان انجام دهید، تا ذهن خود را سالم نگه دارید.
برای آنکه مادران شادی باشید باید:
بیشتر با بچه‌های خود صحبت کنید
سعی کنید خودتان را جای کودکان قرار دهید، اگر شما بتوانید آنچه را که آنها فکر می‌کنند را درک کنید می‌توانید مادری باشید که به عقیده فرزندش احترام می‌گذارد، با این روش کودک به شما احترام متقابل می‌گذارد.
همانطور که کودکان شما بزرگ‌تر می‌شوند، ممکن است متوجه شوید که کمتر و کمتر حرف می‌زنند و یا وابستگی‌شان به شما کمتر می‌شود، این می‌تواند سخت باشد اما سعی کنید آن را نشانه مستقل بودن آنها تلقی کنید. آنها در حال رشد به سمت فرد حقیقی هستند اگر به شما نیاز دارند، خودتان را در دسترس قرار دهید اما در زندگی آنها دخالت نکنید.
بگذارید بچه‌ها خودشان باشند
صبر، وقتی که مادر می‌شوید یک ضرورت است اگر با یک کودک پنج ساله خونسردی خود را از دست بدهید، شما تنها یک فرد عصبانی هستید به جای آن، به خودتان یادآوری کنید که کودکان برخی اوقات آزار دهنده هستند، آنها به این شکل خواهند بود هرچه کمتر به یک نسخه ایده آل از روشی که آنها باید رفتار کنند برسید، شما و کودک راضی‌تر خواهید بود.
آنچه که کودکان هستند را قبول کنید و بیش از اندازه تلاش نکنید که آنها را تغییر دهید. می‌توانید رفتار آنها را به روش‌های کمی تحت تاثیر قرار دهید، اما نمی توانید آنها را به چیزی تبدیل کنید که نیستند. بچه‌ها را در آغوش بگیرید و ادامه دهید.
گاهی در فضایی آرام باشید
گاهی اوقات دنیا بیش از حد تحمل ناپذیر به نظر می‌رسد، اگر از تمام مسئولیت‌های خود خسته شده اید ممکن است بخواهید کمی بررسی کنید اما ترفند واقعی به عنوان مادر شاد، ماندن در اتاق کودکان است؛ راضی باشید که با حضور مثبت خود برای کودکان آنها را تامین می‌کنید. بهترین مادری باشید که می‌توانید باشید.
اگر زمان آرامی برای خودتان دارید، ممکن است اطراف کودک خود باشید در اتاق نشیمن بنشینید و یا کتاب تان را بخوانید، این نحوه استراحت شما است.
گاهی بی خیال آنها شوید
مادرانگی نباید مجازات و قوانین داشته باشد، به خاطر داشته باشید که شما مسئول این کار هستید. با کودکان خود صحبت کنید و روی زندگی خود سرمایه گذاری بیشتری کنید زمانی که شما مجبورید آنها را مجازات کنید، زمان بگذارید و توضیح دهید که چه کار می‌کنید و چرا این کار را انجام می‌دهید، بنابراین آنها شما را به عنوان یک فرد عصبانی در نظر می‌گیرند.
تصمیم بگیرید بچه‌های خود را سرگرم کنید
به بیان ساده، هر چه بیشتر بتوانید در زندگی کودکان سرمایه گذاری کنید، افراد شادتر خواهند شد با کودکانتان بازی و با آنها صحبت کنید و سعی کنید بفهمید که در حال بازی چه کاری انجام می‌دهند؛ همانطور که کودکان بزرگ‌تر می‌شوند، همچنان مهم است که زمان با کیفیت را با آنها سپری کنید آنها را به کاری وادار نکنید که به آن علاقه مند نیستید، بگذارید آنها تصمیم بگیرند که شما با هم چه کار می‌کنید.
البته بازی کردن با یک کودک پنج ساله جالب‌ترین چیز در دنیا نیست، بنابراین راهی برای بودجه بندی زمان پیدا کنید، با کودک خود 15 دقیقه روزانه بازی کنید.
کمک بگیرید
مادر بودن سخت است، به خصوص اگر این کار را خودتان انجام دهید؛ گاهی اوقات یک روستا برای بزرگ کردن یک بچه لازم است، شما به یک شبکه حمایتی نیاز دارید که بتوانید بر آن تکیه کنید اگر احساس می‌کنید استرس دارید از دیگران بخواهید شما را کمک کنند.
اگر برای چند ساعت به کسی نیاز دارید که کودک را نگهداری کند، با اعضای خانواده، دوستان، همسایگان و دیگران صحبت کنید حتی 30 دقیقه هم می‌تواند جان شما را نجات دهد؛ اگر بتوانند از آنها مراقبت کنند، برای مراقبت از کودکان خود پول پرداخت کنید.
پدر او را درگیر کنید، مشارکت پدر در زندگی فرزندان مزایای بسیاری برای کودکان دارد، همچنین برای شما به عنوان یک مادر نیز مفید است و شما را حمایت می‌کند و به عنوان یک خانواده شما را به هم نزدیکتر می‌کند.
یک شب برای سرگرمی داشته باشید
حداقل هفته ای یکبار یا یک شب، تاریخی در نظر بگیرید؛ این کار به شما کمک می‌کند احساس شادی کنید و خوشحال بمانید. یک شب از کودکان مراقبت کنید و بگذارید کودکان شما بدانند که این یک چیز منظم است بچه‌های شما با این ترتیب می‌توانند خوش بگذرانند. بگذارید وقتی بیرون هستید، یک فیلم ببینند و یک پیتزا بخورند متناوبا، شبی را ترتیب دهید که بچه‌های شما با پدربزرگ و مادربزرگ صرف کنند و یا با یک دوست یا یک همسایه بمانند.
بر حفظ سلامت رابطه خود تمرکز کنید
مهم است که زمان کافی را صرف کار بر روی رابطه خود کنید داشتن کودک می‌تواند رابطه عاشقانه ایجاد کند و برای سلامتی و شادی شما کاملا مهم است اگر در زندگی بدی قرار داشته باشید خوشبختی و کودکان به نوبه خود آسیب خواهند دید آن را به یک اولویت تبدیل کنید.
سرگرمی پیدا کنید
تربیت کودک زمان زیادی را می‌طلبد اما نباید کل زندگی شما را درگیر کند. سرگرمی پیدا کنید که بتوانید در عرض 2 ساعت در یک هفته زمان صرف انجام این کار کنید، بعد از این که کودکان شما می‌خوابند مهارتی جدید انتخاب کنید که بتوانید از وظایف اصلی والدین کنار بکشید یاد بگیرید که با یک ابزار بازی کنید، اگر خیلی تمایل دارید، ورزش کردن را شروع کنید.
اگر شروع به دویدن کنید، این می‌تواند 15-20 دقیقه در هفته باشد که کاملا با استرس مبارزه می‌کند.
اگر شاغل نیستید برنامه ریزی کنید تا بتوانید کار پاره وقت انجام دهید. حتی 10 ساعت در هفته می‌تواند به شما کمک کند احساس کنید که یک گروه اجتماعی جدید و مسئولیت دارید، واقعا می‌تواند کمک کند.
هر روز استراحت کنید
حتی اگر فقط 1 ساعت در روز باشد که ورزش انجام می‌دهید یا 10 دقیقه می‌تواند تمام تفاوت را در مورد احساسی که برای بقیه روز دارید احساس کنید، این باعث خوشحالی شما خواهد شد. آن را به یک اولویت جدی تبدیل کنید.
روزانه، یک فنجان چای داخل ایوان، یا یک کتاب خوب با یک لیوان نوشیدنی داشته باشید.
ارزش خود را بدانید
مهم نیست که شما آرایشگر، راننده تاکسی، خدمتکار، متخصص تعمیرات اسباب بازی، مدیر مالی، یا آشپز باشید، شما فوق‌العاده هستید و خانواده تان بدون شما تکمیل نیست؛ به عنوان یک مادر باید ارزش خود را مشخص کنید بدانید حتی زمانی که کاری با ارزش انجام نمی دهید مهم هستید.
مهمترین چیزی که باید در ذهن داشته باشید این است که ارزش شما نباید توسط شخص دیگری غیر از خودتان تعیین شده باشد، شما غیرقابل جایگزین هستید.
فهم احساسات و برچسب زدن به آن
نکته ای که به شما کمک می‌کند مادر شادتر باشید، تقریبا برچسب زدن بلافاصله بر احساسات است این کار را با استفاده از یک یا دو کلمه برای توصیف اینکه چه احساسی دارید انجام دهید. شروع کنید:"احساس می‌کنم &hellip".
دلیل این نکته این است که وقتی استرس دارید، مغز شما گوش به زنگ می‌شود در این حالت، حتی کوچک‌ترین ناراحتی در روز نیز به یک تهدید بزرگ برای زندگی تعبیر می‌شود؛ با برچسب زدن به احساسات خود با کلمات، مغز بهتر عمل خواهد کرد.
مرتب تمیز کردن
اگر مثل بیشتر مادران هستید، کثیفی را دوست ندارید درست است؟ آشفتگی می‌تواند روحیه ما را کاهش دهد؛ بنابراین شما باید منظم باشید تا از وضعیت بد اجتناب کنید در عین حال، به کودکانتان آموزش دهید تا خودشان را تمیز کنند می‌توانید به آنها اجازه دهید که کثیفی ایجاد کنند، اما همیشه به آنها اجازه دهید تا خودشان تمیز کنند. این کار‌های روتین تاثیرات باور نکردنی دارد.
با این حال، مطمئن شوید تمیز کردن را به آنها در موقعیت مناسب قبل از ناهار یا خواب بگویید. نه تنها این عادت خانه شما را تمیزتر و منظم‌تر می‌سازد، بلکه باعث می‌شود که احساس شادی بیشتری داشته باشید.
لباس‌های ساده انتخاب کنید
شاید این نکته به مادر شادتر شدن ارتباطی نداشته باشد اما در واقع، مرتبط است.
شما باید لباس‌هایی را برای فرزندان خود بخرید که به راحتی با هم تطبیق دارند برای مثال، یک رنگ مشابه را انتخاب کنید تا بتوانید از گشتن در کمد برای پیدا کردن آیتم‌هایی که با آن تطابق دارند اجتناب کنید.
به طور منظم لباس‌های خود را هرچند ماه بررسی کنید تا چیزهایی را که مناسب نیستند را کنار بگذارید (چون کودکان سریع رشد می‌کنند) و سپس آن لباس‌ها را به بستگان و یا خیریه اهدا کنید به عبارت ساده‌تر، باید کمد لباس را مرتب نگه دارید.
برنامه روزانه خود را ساده کنید
برای اینکه احساس شادی کنید، باید فعالیت‌های برنامه ریزی شده را ساده کنید. برای انجام این کار، ابتدا باید به برنامه زمانبندی و وظایف تان در خانه بپردازید و سپس کارها را به فرد دیگر محول کنید این کار فضای بیشتری را در برنامه شما ایجاد می‌کند و همچنین به افراد دیگر احساس تعلق یک خانواده را می‌دهد.
به یاد داشته باشید که وسایل کمتر به معنی هرج و مرج کمتر است. بنابراین، کمتر استرس خواهید داشت؛ زندگی روزانه با وظایف می‌تواند افسردگی، اضطراب را بیشتر کند. از این رو، وقتی همه به شما کمک می‌کنند، زندگی برای شما (مادر) و کل خانواده بهتر خواهد شد.
پیش از پیش برنامه ریزی کنید و همیشه آماده باشید
این تقریبا برای همه چیز اتفاق می‌افتد باید از قبل به برنامه خود نگاه کنید تا ببینید چه کار باید انجام دهید. با این روش، می‌توانید برای فعالیت‌ها یا رویدادهای اولیه آماده شوید و از عجله کردن اجتناب کنید. وقتی آماده هستید، همه چیز راحت‌تر خواهد شد به عنوان مثال، وعده‌های خود را شب قبل آماده کنید.
بگذارید زندگی پیش برود
خوب، ممکن است از این نکته شوکه شوید، اما هیچ فردی کامل (از جمله شما) نیست. بنابراین زمانی که یک نفر یا یک چیز خراب می‌شود، آن را تایید و برای جلوگیری از آن در آینده هرگونه اصلاحات ضروری را انجام دهید و به سادگی آن را رها کنید از نگه داشتن آن و بزرگ کردن آن خودداری کنید.
از طرف دیگر، همچنین باید رها کنید آنچه که دیگر به شما کمک نمی کند، مانند مقایسه و یاس، نگرانی بیش از حد، احساس گناه و غیره. کاملا مطمئن باشید که دیگر به شما و خانواده تان کمکی نمی کند.
قدردانی کنید
مادران شاد اغلب می‌دانند قدردانی دریچه قلب را باز می‌کند می‌توانید این را برای اعضای خانواده به یک عادت تبدیل کنید. همه افراد در اطراف میز صحبت و از زندگی خود سپاسگزار هستند این قدردانی اعضای خانواده از یکدیگر حس دوست داشتن و احترام را در خانه بالا می‌برد.

لینک کوتاه:
https://www.aryabanoo.ir/Fa/News/1172948/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

رازگشایی از برابر بودن سرعت نور با مختصات هرم بزرگ مصر

داستانک/مادر آلزایمری

برگزاری انتخابات انجمن‌های ورزشی با کاندیداهای قبلی

تیم ملی فوتسال ایران متحول شد

ابراز امیدواری سرمربی پرسپولیس به حضور بیرانوند در بازی با سپاهان

اورونوف در فیفادی چشم پرسپولیس را گرفت

کسی فکر نمی‌کرد به سهمیه المپیک برسیم

مدام به کسب سهمیه المپیک فکر می کنم

به مامان میگم داری فیلم میسازی

چه افرادی به گفتار درمانی نیاز دارند؟

اوسمار: اهانت‌ها تبدیل‌ به حمایت شده است

ایران با 31 سهمیه المپیک در مسیر پاریس

رغبتی: همت و اراده رئیس جمهور باعث واگذاری استقلال وپرسپولیس شد

چراغ سبز سرمربی پرسپولیس به یک بازیکن استقلالی و رامین رضاییان

امینی: پژمان درستکار گفت باید به کشتی کمک کنی

فرزام: انتظاری نداریم، انتظاری هم نداشته باشند!

بوسه امیر جعفری بر پیشانی ریما رامین‌فر در سکانس یک فیلم حاشیه ساز شد / پ ن : این دو بازیگر زن و شوهر واقعی هستند

خلاقیت منحصر بفرد نیما شاهرخ شاهی در نگهداری 26 گربه معلول حماسه ساز شد / آفرین به این خلاقیت و مهربانی

کیک تولد شیک و باکلاس خواهر مرجانه گلچین با تم طلایی / عجب جشنی برای تولدش به پا کرده

متن احساسی و عاشقانه ملیکا زارعی برای سی و هشتمین سال تولدش / خانم مجری بدون گریم خاله شادونه خیلی شیک و باکلاسه

لحظات شیرین و دوست داشتنی از دختران شاهرخ استخری پناه و نبات / ماشالله خدا حفظشون کنه

سفر تفریحی سپیده خداوردی و الیکا عبدالرزاقی در قالب یک گروه دوستانه به چین / تصاویر از فرودگاه بین‌المللی پکن

بالاخره فریبا نادری پری سیمایِ سریال ستایش یک عکس جدید از دخترش یارا در دبی منتشر کرد

حواشی بازی ذوب آهن و آلومینیوم اراک

کارشناسی داوری بازی نساجی 1-0 تراکتور

حواشی بازی ملوان و سپاهان

کارشناسی داوری بازی ذوب آهن و آلومینیوم اراک

تهدید به افشاگری توسط هوادار تیم فولاد خوزستان

جشن قهرمانی در سری آ اینتری‌ها بعد از برد میلان

گفت و گو با ویسی درباره عملکرد ضعیف فولاد خوزستان در لیگ برتر

حواشی بازی فولاد و مس رفسنجان

خریدار پرسپولیس پول را واریز کرد

تصویرسازی‌های جنجالی از ترانه علیدوستی روی تخت بیمارستان!

حواشی بازی گل گهر 2-2 استقلال خوزستان

محمود قامت: خریداران جدید مالک دارایی ها و بدهی ها هستند

انتقاد اوسمار و میثاقی از حرکت جنجالی اسماعیلی‌فر

کارشناسی داوری گل‌گهرسیرجان - استقلال خوزستان

حواشی بازی نساجی و تراکتور

لیست غیرممکن اوسمار برای پنجره تابستانی!

دفاعیه اوسمار در مورد صحنه اخراج جنجالی

مدیر اینتر: بیستمین قهرمانی اینتر را مدیون اینزاگی هستیم

پایکوبی بازیکنان اینتر در رختکن پس از پیروزی مقابل میلان

شیطنت مارکوس تورام در جشن قهرمانی اینتر و قرار دادن پیراهن نراتزوری بر روی پرچم میلان

لطفا شلوغ نکنید؛ حال ترانه خوب است

مقایسه قیمت ها با سال 1382 در برنامه مدیری

خلاصه بازی آث میلان 1 - اینتر میلان 2

سوال و پاسخ کوتاه با اوسمار؛ مسی از رونالدو بهتر است

انتقاد هواداران نفت آبادان از وضعیت باشگاه

اوسمار ویرا: دربی با تمام بازی‌ها متفاوت است

کارشناسی داوری بازی نفت آبادان و پرسپولیس