آریا بانو

آخرين مطالب

طرز تهیه لازانیا با کرپ خانه داري

طرز تهیه لازانیا با کرپ
  بزرگنمايي:

آریا بانو - لازانیا باکرپ یکی از انواع دستورهای متنوعی پخت لازانیا است. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه لازانیا با کرپ در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید. مواد لازم کرپ تخم مرغ 2 عدد شیر 1 لیوان آب 1 لیوان آرد قنادی 2 لیوان کره 2 قاشق غذاخوری نمک نوک قاشق چایخوری مواد لازانیا گوشت چرخ کرده 300 گرم پنیر پیتزا 100 گرم قارچ 100 گرم پیاز 1 عدد فلفل دلمه ای 1 عدد سیر 1 حبه نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی سس بشامل 1 لیوان زردچوبه و روغن به مقدار کافی طرز تهیه لازانیا با کرپ مرحله اول برای تهیه لازانیای کرپ ابتدا باید کرپ ها را درست کنیم، برای این منظور تخم مرغ را به همراه آب و شیر داخل کی کاسه مناسب مخلوط می کنیم، سپس کره را اضافه می کنیم و کمی مخلوط می کنیم تا کره هم با دیگر مواد یکدست شود. مرحله دوم در این مرحله آرد را روی مواد الک می کنیم و در حین مخلوط کردن نمک را نیز اضافه می کنیم. در پایان مایه کرپ باید غلظتی شبیه به غلظت پنکیک داشته باشد. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و آنرا با کره چرب می کنیم. مرحله سوم حالا با ملاقه از مایه کرپ بر میداریم و داخل تابه می ریزیم. به دلیل اینکه این کرپ را می خواهیم برای لازانیا استفاده کنیم باید ضخیم باشد. پس از اینکه یک سمت کرپ ها طلایی شد، آنها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز طلایی شود. مرحله چهارم به همین ترتیب تمام کرپ ها را درست می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه برای تهیه مواد میانی لازانیا ابتدا سیر و پیاز را به صورت ریز خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم. مرحله پنجم در این مرحله سیر و پیاز را به همراه مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به تابه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا سبک شوند. در ادامه گوشت چرخ کرده را به تابه اضافه می کنیم و چند دقیقه تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند. مرحله ششم حالا قارچ و فلفل دلمه ای را خرد می کنیم و به تابه می افزاییم. مواد را به خوبی تفت می دهیم تا کمی سرخ شوند، سپس مقداری نمک و نصف استکان آب به تابه اضافه می کنیم و درب آنرا می گذاریم تا گوشت به طور کامل بزپد. مرحله هفتم پس از اینکه گوشت به روغن افتاد تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم تا مواد خنک شوند. در ادامه فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن می کنیم، سپس یک ظرف مناسب فر را با روغن به خوبی چرب می کنیم. مرحله هشتم در این مرحله یک کرپ در کف ظرف قرار می دهیم، سپس روی آن کمی سس بشامل ( چطوری سس بشامل درست کنیم؟ ) می مالیم. در ادامه مقداری از مایه گوشت را به صورت یکدست روی سس بشامل پخش می کنیم. مرحله نهم حالا مقداری پنیر پیتزا روی مواد می ریزیم، سپس برای لایه بعدی کرپ را روی مواد قرار می دهیم. به همین ترتیب مواد را درون ظرف می چینیم و لایه آخر را کرپ قرار می دهیم و روی آن را با سس بشامل زیاد پوشش می دهیم. مرحله دهم سپس باقیمانده پنیر پیتزا را روی آن می ریزیم و به دلخواه مقداری قارچ یا فلفل دلمه ای برای تزیین روی پنیر قرار می دهیم. در ادامه لازانیا را به مدت 15 دقیقه درون فر قرار می دهیم تا پنیر پیتزا به طور کامل ذوب شود. مرحله یازدهم سپس فر را خاموش کرده و گریل فر را روشن می کنیم تا پنیر روی لازانیا به طور کامل طلایی شود. در پایان لازانیا را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم کمی خنک شود، سپس به صورت دلخواه برش می زنیم و سرو می کنیم.

لازانیا باکرپ یکی از انواع دستورهای متنوعی پخت لازانیا است. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه لازانیا با کرپ در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

مواد لازم کرپ
تخم مرغ2 عدد
شیر1 لیوان
آب1 لیوان
آرد قنادی2 لیوان
کره2 قاشق غذاخوری
نمکنوک قاشق چایخوری
مواد لازانیا
گوشت چرخ کرده300 گرم
پنیر پیتزا100 گرم
قارچ100 گرم
پیاز1 عدد
فلفل دلمه ای1 عدد
سیر1 حبه
نمک و فلفل سیاهبه مقدار کافی
سس بشامل1 لیوان
زردچوبه و روغنبه مقدار کافی
طرز تهیه لازانیا با کرپ
مرحله اول
برای تهیه لازانیای کرپ ابتدا باید کرپ ها را درست کنیم، برای این منظور تخم مرغ را به همراه آب و شیر داخل کی کاسه مناسب مخلوط می کنیم، سپس کره را اضافه می کنیم و کمی مخلوط می کنیم تا کره هم با دیگر مواد یکدست شود.
مرحله دوم
در این مرحله آرد را روی مواد الک می کنیم و در حین مخلوط کردن نمک را نیز اضافه می کنیم. در پایان مایه کرپ باید غلظتی شبیه به غلظت پنکیک داشته باشد. در ادامه یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و آنرا با کره چرب می کنیم.
مرحله سوم
حالا با ملاقه از مایه کرپ بر میداریم و داخل تابه می ریزیم. به دلیل اینکه این کرپ را می خواهیم برای لازانیا استفاده کنیم باید ضخیم باشد. پس از اینکه یک سمت کرپ ها طلایی شد، آنها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز طلایی شود.
مرحله چهارم
به همین ترتیب تمام کرپ ها را درست می کنیم و کنار می گذاریم. در ادامه برای تهیه مواد میانی لازانیا ابتدا سیر و پیاز را به صورت ریز خرد می کنیم، سپس یک تابه مناسب روی حرارت قرار می دهیم و کمی روغن اضافه می کنیم.
مرحله پنجم
در این مرحله سیر و پیاز را به همراه مقداری زردچوبه و فلفل سیاه به تابه اضافه می کنیم و کمی تفت می دهیم تا سبک شوند. در ادامه گوشت چرخ کرده را به تابه اضافه می کنیم و چند دقیقه تفت می دهیم تا رنگ گوشت تغییر کند.
مرحله ششم
حالا قارچ و فلفل دلمه ای را خرد می کنیم و به تابه می افزاییم. مواد را به خوبی تفت می دهیم تا کمی سرخ شوند، سپس مقداری نمک و نصف استکان آب به تابه اضافه می کنیم و درب آنرا می گذاریم تا گوشت به طور کامل بزپد.
مرحله هفتم
پس از اینکه گوشت به روغن افتاد تابه را از روی حرارت کنار می گذاریم تا مواد خنک شوند. در ادامه فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن می کنیم، سپس یک ظرف مناسب فر را با روغن به خوبی چرب می کنیم.
مرحله هشتم
در این مرحله یک کرپ در کف ظرف قرار می دهیم، سپس روی آن کمی سس بشامل ( چطوری سس بشامل درست کنیم؟ ) می مالیم. در ادامه مقداری از مایه گوشت را به صورت یکدست روی سس بشامل پخش می کنیم.
مرحله نهم
حالا مقداری پنیر پیتزا روی مواد می ریزیم، سپس برای لایه بعدی کرپ را روی مواد قرار می دهیم. به همین ترتیب مواد را درون ظرف می چینیم و لایه آخر را کرپ قرار می دهیم و روی آن را با سس بشامل زیاد پوشش می دهیم.
مرحله دهم
سپس باقیمانده پنیر پیتزا را روی آن می ریزیم و به دلخواه مقداری قارچ یا فلفل دلمه ای برای تزیین روی پنیر قرار می دهیم. در ادامه لازانیا را به مدت 15 دقیقه درون فر قرار می دهیم تا پنیر پیتزا به طور کامل ذوب شود.
مرحله یازدهم
سپس فر را خاموش کرده و گریل فر را روشن می کنیم تا پنیر روی لازانیا به طور کامل طلایی شود. در پایان لازانیا را از فر خارج کرده و اجازه می دهیم کمی خنک شود، سپس به صورت دلخواه برش می زنیم و سرو می کنیم.

لینک کوتاه:
https://www.aryabanoo.ir/Fa/News/665756/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

یکی رو دوست داشتم اما...

برای سینما رفتن کارت واکسن لازم است؟

بازارگردیِ الهام چرخنده در کربلا

با آربی اوانسیان، سوسن تسلیمی و فردوس کاویانی، چهارسو را ساختیم

احوالات این روزهای مرجانه گلچین در غم نبود مادرش

به خاطر شما یک دختر بیچاره مجبوره روی ویلچر بشینه!

لحظه با حال ترساندن شبنم قلی خانی در برنامه شب آهنگی

رونمایی بهنوش بختیاری از بدل رئیس جمهور سابق!

آرایش مناسب موی رنگ شده

حضور چهره‌ها در اکران خصوصی فیلم پوست

موفقیت هایی که در انتظار یک دختر فقیر بود

استانبول گردی امیر نوری، امین حیایی و مجید صالحی با ماشین لاکچری

عاشقا همین جوری ان دیگه

طرح مفهومی عجیب برای تردد فضانوردان آینده در قمر زمین؛ موتور سواری روی ماه!

توقف فنرباغچه و لاتزیو در لیگ اروپا

طارمی دونده‌ترین مهاجم لیگ قهرمانان اروپا 2021

خارجی‌های استقلال در اختیار کادر فنی

لیگ قهرمانان اروپا و تقابل عجیب با لیگ ایران!

شباهت زیاد صلاح با مجسمه مومی

حمایت کاپیتان منچستر یونایتد از سولسشایر

دردناک مثل مهاجرت

«غلامعلی حدادعادل»: هر کلمه نامفهوم و بی‌معنایی به الف ختم شود اسم دختر می‌شود!

اعمال محدودیت برای واکسن نزده‌ها از اول آبان

آهنگ زیبا و پرانرژی «لبخند» از فرزاد فرخ

آهنگ قدیمی «ای کاروان» با صدای به یادماندنی کوروس سرهنگ زاده

جزئیات طرح "هوشمندسازی قرنطینه"

رگبار باران در نقاط مختلف کشور

رئیس پلیس راهور: کروکی ها تا 2 ماه آینده الکترونیکی می‌شود

تفال/ دوش با من گفت پنهان کاردانی تیزهوش

تقویم تاریخ/ اعلام قطع رابطه سیاسی ایران و انگلیس

مهارت زندگی/ هوش خود را اندازه بگیرید

4 گوشه دنیا/ ادعای عجیب آهنگساز معروف درباره ارتباط با نوازندگان مرده

طرز تهیه کوکو سبزی رژیمی و خوشمزه

سوپ بلدرچین بسیار مقوی برای تقویت بیماران

کرونا/ آشنایی با جدیدترین نوع کرونا

کرونا/ علت مرگ در کشورهای مختلف بعد از کرونا چیست؟

گیاهی که درمان درد‌های گوارشی تان می‌شود

شرایط ازدواج مجدد برای مردان متاهل

ملی‌پوش بسکتبال زنان: آمادگی خوبی داریم/ با اعتماد به نفس در کاپ آسیا شرکت می‌کنیم

عربستانی‌ها را باور کنید!

از سکته ریاض به آی‌سی‌یوی اهواز

رشیدی: هوادار بهتر از استقلال عمل کرد

جام‌ جهانی طارمی

وفایی - اُ سالیوان؛ رقابتی جذاب در انتخابی اسنوکر مسترز آلمان 2022

مربی تیم ملی: زنگ خطر برای فوتسال زنان به صدا درآمده است

مشاور فنی وزنه‌برداری زنان: امید زیادی به کسب مدال در پاریس داریم

10 سریال فوق جذاب تمام تاریخ؛ خفن‌ها

7 غذای اسپانیایی لذیذ، سازگار با ذائقه ایرانی

آیا فرهادی با رانت، قهرمان را به اسکار برد؟

چه زمانی دریافتید تنها راهِ باقی مانده طلاق است؟